Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kindral Einseln saadeti viimsele teekonnale, põrm maetakse USAsse

{{1490932800000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Taastatud kaitseväe esimene juhataja kindral Aleksander Einseln saadeti reedel Tallinnas Jaani kirikus kaitseväeliste austusavaldustega viimsele teekonnale.

Einseln maetakse USA Arlingtoni sõjaväekalmistule Korea ja Vietnami sõjas võidelnud võitluskaaslaste kõrvale.

Kindral Einselni saatsid koos lähedastega ära president, kaitseminister ja kaitseväe juhataja. Jaani kiriku ette rivistus Vahipataljon täies koosseisus.

Pärast tseremooniat Jaani kirikus asetatakse kindral Einselni sark suurtükilafetile ja viiakse kaitseväe kalmistule, kuhu on üles rivistatud kaitseväe ja selle allüksuste ning Kaitseliidu liputoimkonnad.

Kindral Einselni sark asetatakse kalmistul Vabadussõjas langenute mälestusehisele.

Kindral Aleksander Einseln sündis 25. oktoobril 1931 Tallinnas. Ta lahkus koos emaga Eestist 1944. aastal Saksamaale ja elas alates 1949. aastast Ameerika Ühendriikides. Aastatel 1950-1985 teenis ta Ühendriikide relvajõududes ning osales Korea ja Vietnami sõjas. 1993. aastal naasis kindral Einseln Eestisse ja teenis kaitseväe juhatajana 1993. aasta maist kuni 1995. aasta detsembrini.

Kindral Aleksander Einseln suri 16. märtsil.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: