Merevägi otsib Saaremaa lähistel ja Tallinna lahel lõhkekehi ({{commentsTotal}})

Miinitõrjeoperatsioon, foto on illustreeriv.
Miinitõrjeoperatsioon, foto on illustreeriv. Autor/allikas: PM/Scanpix

Merevägi kaardistab algaval nädalal Saaremaa lähistel ning Tallinna lahel ajalooliselt miiniohtlikke alasid ning teeb sealt leitavad lõhkekehad kahjutuks.

Miinitõrjeoperatsioonil osaleb 10 tegevväelast kahest tuukrigrupi meeskonnast ning soosivate ilmaolude korral tehakse lokaliseeritud ja identifitseeritud lõhkekehad kahjutuks.

Miinituukrite mittemagnetiline ja madalakustiline varustus võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele, olenevalt sügavusest on võimalik vee all püsida kuni neli tundi.

Veealuste objektide avastamist hõlbustavad mereväe tuukrite kasutuses olevad käsisonarid ning mehitamata sensorkandjate süsteemid REMUS 100.

Viimastel aastakümnetel on Eesti merealadel nii mereväe kui rahvusvaheliste operatsioonide tulemusel avastatud, identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega merealade kasutamise majanduslike- või rekreatsioonitegevuste tarbeks turvalisemaks.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: