Looduse fond kutsub vabatahtlikke konnade kevadrändele appi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kevadine paljunemiseks ette võetav rännak seab teed ületavad kahepaiksed ohtu
Kevadine paljunemiseks ette võetav rännak seab teed ületavad kahepaiksed ohtu Autor/allikas: Jaanus Remm, Tartu ülikool

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsub vabatahtlikke aitama konni üle rändeteedega ristuvate maanteede.

Autojuhtidel palub fond olla tähelepanelikud peamiselt hilisõhtuse rände ajal nii kahepaiksete kui neid abistavate vabatahtlike suhtes ning massiliseks rändeks kasutatavaid teelõike võiks võimalusel vältida.

Tänavu algas konnade ränne talvitumispaikadest sigimispaikadesse tavapärasest varem, mitmel pool Eestis on juba nähtud liikumas sadu konni.

"Sel aastal on sündimas omamoodi rekord - viimasel viiel aastal, kui ELF on talguid korraldanud, pole kahepaiksed nii vara rännet alustanud kui tänavu. Arvatavasti toimub ränne mitme lainena, kuna vahepealsed külmad ööd ei võimalda kõigil konnadel kudema suunduda," ütles aktsiooni eestvedaja Kristiina Kübarsepp.

Tänavu on plaanis vähemalt 15 konnatalgut, näiteks toimuvad talgud Tartus Ihastes ja Tallinnas Astangul ja Ülemistel. Kõige rohkem toimub talguid Harjumaal, aktsioonid toimuvad ka Lääne-Virumaal, Viljandimaal ja Tartumaal.

Talgutega saab liituda konnad.elfond.ee veebilehel või "Konnad teel" Facebooki lehega, kus suurematest talgutest jooksvalt teada antakse.

Ühtlasi palub ELF Hooandjas annetajate abi talgute korraldamiseks ning autojuhtide teavitamiseks: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee

Nii kahepaiksete kui konnatalguliste turvalisuse pärast soovitatakse talgukohtades kasutada ajutist konnatõket, sest see takistab konnade teele pääsemist ning talgulised saavad tee äärest tõkke tagant konnad ämbrisse koguda ning ohutuses veendudes nad üle tee toimetada. Enne konni abistama minnes tuleks tutvuda konnatalgute infoga kodulehel konnad.elfond.ee

"Konnad teel(t)" aktsioon toimub ELF-i eestvedamisel kuuendat aastat.

Varasematel aastatel on vabatahtlike abiga autorataste all hukkumisest päästetud üle 73 000 kahepaikse.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: