Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin vallandas Udmurtia vabariigi juhi

Udmurtia vabariigi nüüdseks juba endine juht Aleksandr Solovjov.
Udmurtia vabariigi nüüdseks juba endine juht Aleksandr Solovjov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Udmurtia vabariigi juht Aleksandr Solovjov võeti teisipäeval vahi alla süüdistatuna võimu kuritarvitamises teedeehituseks raha eraldamisel ja altkäemaksu võtmises ning Vene president Vladimir Putin vallandas ta, edastas Interfax.

Solovjovi vahi alla võtmist kinnitas ka TASS, täpsustades, et ta võeti kinni kodus Iževskis ja saadeti Moskvasse. Tema kodu otsiti läbi.

Putin allkirjastas seadluse "Udmurdi vabariigi juhi volituste ennetähtaegse lõpetamise kohta", edastas Kremli pressiteenistus.

"Vabastada Aleksandr Solovjov Udmurdi vabariigi juhi kohalt soses Vene presidendi usalduse kaotamisega," seisab teisipäeval allkirjastatud ja kohe jõustunud seadluses.

Väidetavalt olevat Solovjov 2014.-2016. aastani võtnud Kama ja Bui silla ehitajatelt neile soodsate otsuste eest 139 miljonit rubla altkäemaksu ja äriettevõtete osakuid 2,7 miljoni rubla eest.

Udmurtia vabariigi ajutiseks juhiks määrati Aleksandr Bretšalov

Udmurtia ajutiseks juhiks määras Putin ühiskondliku koja sekretäri Aleksandr Bretšalovi.

"Putin võttis Bretšalovi vastu seoses äsja langetatud otsusega tagandada usalduse kaotuse tõttu ametist Udmurtia senine juht Aleksandr Solovjov ja tegi Bretšalovile ettepaneku vabariigi juhtimine üle võtta," selgitas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

President märkis Bretšalovi suurt töökogemust.

"Putin märkis, et ta on töötanud ühiskondlikus kojas, Venemaa Rahvarindes, samuti ettevõtjate ühenduses OPORA Rossii ja andnud tõsise panuse nende organisatsioonide arengusse," ütles Peskov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: