Ehitusfirma ähvardab Inglise Kolledži sihtasutust pankrotimenetlusega ({{commentsTotal}})

{{1493097300000 | amCalendar}}
Tallinna inglise kolledž.
Tallinna inglise kolledž. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna Inglise Kolledži sihtautus on ehitusettevõttele AS Restor võlgu ligi pool miljonit eurot ning ehkki abi on palutud nii riigilt kui Tallinna linnalt, sihtasutus raha saanud pole ning ehitusettevõte ähvardab sihtasutust pankrotimenetlusega.

Tallinna Inglise Kolledži sihtasutus otsib juba enam kui aasta aega lahendusi, mil moel maksta ehitusettevõttele kooli juurdeehituse eest, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Ministeeriumidelt ja Tallinna haridusametilt tänase seisuga abi ei tule ning ehitusettevõte ähvardab ligi poole miljoni suuruseks paisunud võla pärast pankrotihoiatusega.

Juba 2012. aastal eraldas valitsus enam kui 900 000 eurot, et Tallinna Inglise Kolledži sihtasutus saaks renoveerida Estonia Puiesteel asuva koolimaja ülemise korruse.

Nimelt oli kool hakanud pakkuma rahvusvahelist IB õpet ning selle tarvis läks uusi ruume ka tarvis. Inglise Kolledži sihtasutuse juhatuse liige Riho Soonik räägib, et ehitus läks oodatust pea 300 000 eurot kallimaks.

Sihtasutus otsustas, et töid seisma ei jäeta, tegi ehitusettevõtte AS Restoriga uue lepingu ja lubas ka täiendava raha ära maksta. Samas polnud siis veel kindlust, kust kohast raha võetakse.

Sihtasutus hakkas suhtlema nii Tallinna haridusameti kui haridusministeeriumiga ning palus 190 000 eurot lisaraha. Ülejäänu lubas sihtasutus oma eelarvest maksta.

Ehitusettevõte, kes on tööd lõpetanud ja arved juba kaks aastat tagasi välja saatnud, pole aga võlga kätte saanud, ning koos viivisega on see kasvanud juba üle 470 000 euro.

Kui 5. maiks raha ära ei maksta, lubab ettevõte saata sihtasutusele pankrotihoiatuse. Veel esmaspäeva hommikul uskus Riho Soonik, et lahendus juba paistab.

Lahendus seisneks selles, et valitsus eraldaks oma reservist 190 000 eurot, sihtasutus paneks oma osa juurde ja ehitusfirma viivist ei nõuaks.

Rahandusministeerium teatas, et nemad tõesti menetlevad haridus- ja teadusministeeriumi rahataotlust, kuid valitsuse lauale see ilmselt ei jõua, sest eelarves vastavaid vahendeid lihtsalt pole.

Haridus- ja teadusministeeriumist öeldi aga, et nemad pole isegi taotlust esitanud. Juba läinud suvel kirjutasid nad Tallinna linnale, et tagantjärele lisatööde põhjendust ja vajalikkust hinnata ei saa, ning sestap ei tule ka raha.

Riho Soonik usub, et kuna Inglise Kolledž ise on munitsipaalkool, tuleb vähemalt Tallinna linn neile appi.

Sihtasutus jäi rahahätta 2007. aastal, kui ei jõudnud ehitusfirmale Skanska maksta kooli juurde rajatud spordihoone eest. Need mured on Riho Sooniku sõnul tänaseks aga selja taga.

Kooli direktor Toomas Kruusimägi teatas ERR-ile, et Tallinna Inglise Kolledž on munitsipaalkool ja eraõigusliku SA Inglise Kolledž pankrot ei mõjuta kooli saatust.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: