Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Levira puhaskasum kasvas aastaga pea poole miljoni euroni

Levira kasum aastaga kasvas.
Levira kasum aastaga kasvas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Digiteenuste ettevõtte Levira AS-i 2016. aasta konsolideeritud müügitulu oli 10,6 miljonit eurot ning puhaskasum ligi 437 000 eurot. Levira investeeris 2016. aastal 3,6 miljonit eurot ehk 2,4 korda rohkem kui sellele eelnenud majandusaastal.

Levira müügitulu vähenes aastaarvestuses 3,9 protsenti ja puhaskasum kasvas 15,6 protsenti. Levira 2015. aasta müügitulu ja kasum olid vastavalt ligi 8,4 miljonit eurot ja 228 000 eurot, kuid siis oli tegu üheksakuulise majandusaastaga.

„Levira investeeringute suhe müügitulusse tõusis 2015. aasta 17,6 protsendilt 34,1 protsendile. Suuremate investeeringutena võttis Levira mullu kasutusele Balti riikide kaasaegseima teleülekannete välitootmisjaama, andis käiku pilveteenuste uue andmekeskuse ning arendas pilveplatvormi, mis kõik on ettevõtte tuleviku mõttes suure potentsiaaliga valdkonnad,“ kommenteeris Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Tammiste sõnul näitasid pilveteenused juba mullu müügitulu kasvu.

„Levira tegevusfookus liigubki pilveteenuste arendamisele ning teistele infotehnoloogilistele lahendustele. Eelmise aasta lõpus avatud andmekeskuses pakub Levira klientidele majutusteenust ning kuni 100 Gb andmesideühendust viielt erinevalt sideoperaatorilt,“ ütles Tammiste.

Võrguteenuste valdkonnas siseneb ettevõte tänavu jõulisemalt asjade interneti ehk võrkvärgi turule, kus Levira hakkab pakkuma praktilisi lahendusi ettevõtete äritegevuse ja inimeste igapäevaelu paremaks korraldamiseks. „Tulime turule n-ö targa investeeringu põhimõttel ehk ehitame võrku konkreetsetele klientidele, kes on koheselt valmis asjade interneti võimalusi kasutama,“ lisas Tammiste.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF vastavalt 51- ja 49-protsendilise osalusega. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: