Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1493365140000 | amCalendar}}
Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil. Autor/allikas: ERR

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

"Lugesin kurvastusega Jürgen Ligi järjekordse isikliku rünnaku kohta oma ametikaaslase vastu. Labane sõnavõtt rahandusministri aadressil kahjustab poliitikute, erakondade ja Jürgen Ligi mainet. Tegemist on teenimatu ja lubamatu rünnakuga," kirjutas Keskerakonna esimees Ratas reedel sotsiaalmeedias.

Reformierakondlasest riigikogu liige, eksminister Ligi postitas neljapäeval sotsiaalmeediasse enda postitusele valitsuse eelarvepoliitika kohta lisaks kommentaari: ""See mees on ju idioot. «Kui täna sünnib 6 naise kohta 9 last, siis lõpuks on 6 naise kohta 10 last, » tõi Sester veel näiteid eelarve mõjust.""

 

Ratas ütles, et rahandusminister Sven Sester on teinud väga tõsist ja vastutusrikast tööd nii riigikogus kui ka mitmes valitsuses. "Ta on näidanud üles professionaalsust ja meeskonnavaimu riigi eelarvestrateegia koostamisel, rahanduse planeerimisel ning maailmavaatelistes aruteludes."

See rünnak pole Ratase sõnul "kahjuks esimene, teine ega kolmas juhtum", vaid juba välja kujunenud muster, mis ei paista muutuvat.

"Poliitiline debatt on ideede ja argumentide võistlus, mitte koht, kus üksteisele ebaviisakalt ja vahendeid valimata ära teha. Soovitan Jürgen Ligil kindlasti Sven Sesteri ees vabandada ning viimaks õppust võtta," teatas peaminister.

Michal õigustas Ligi sõnakasutust

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul tuleb asju tuleb öelda nagu nad on.

"Dr. Ligi välja kirjutatavad rohud või väljaütlemised pole alati silitamised. Ühises ruumis on viimasel ajal moes veeretada juturatast "Alustuseks soovin Teile kõigile palju õnne soovida...". Aga asjadest võiks rääkida nii nagu on. Kui valitsus esitleb kuut uut maksu. Ignoreerib Eesti Panga ja majandusinimeste hoiatusi, et pole aeg defitsiiti minna. Keerab tuksi maailma parima maksusüsteemi - lihtsa asemel saab segane. No pagan, siis keegi peab ju ütlema, et asi on pahasti. Poliitkorrektselt võiks seda juttu veeretada lõputult - maksutõus tõstab majanduse konkurentsivõimet," teatas Michal ERR-ile vastuseks Ratase avaldusele.

Kui keegi sõidab Michali sõnul mootorrattaga läbi Tallinna, umbes Rail Balticu rongi projektikiirusega ja peale peatumismärguannet ning teetõkkest läbipugemist poseerib sotsiaalmeedias ohvrina, tuleb sirgelt öelda, et politsei tegi õiget asja ja vähemalt kahe noore matused jäid pidamata. "Nii ka siin."

Michal lausus, et valitsuse plaan majanduses on kehv. "Ja uued maksud, defitsiit ning segane maksusüsteem teeb pikaajaliselt Eestile kahju majandusele riikide konkurentsis. Ja mõjub halvasti ettevõtlusele. Mitte selle väljaütlemine. Valitsus ei ole ohver. Räägime asjadest nagu on."

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: