Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Jäätmekeskus hakkab ise kesklinnas prügi vedama

{{1493955540000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / POSTIMEES

Tallinna linnavalitsuse allasutus Tallinna Jäätmekeskus hakkab ise kesklinnas prügi vedama ja on ostnud selleks otstarbeks viis prügiautot, kirjutab munitsipaalväljaanne Pealinn.

"Me näitame, et linnaga ei ole võimalik mängida, või teda survestada," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu ajalehele. "See tehnika on vägev, ütleme nii, et täisautomaatika, inimene ise peaaegu oma kätt juurde ei pea panema."

"Ragn Sells lõpetanuks 24. mail kesklinnas kas veo, või tõstnuks hinda, millega meie nõustuda ei saanud," rääkis Sarapuu. "Mõtlesime, et ostame autod ja hakkame ise vedama, kusjuures autode ostmiseks kulus mitte Tallinna eelarve raha, vaid see on jäätmekeskuse raha."

Jäätmefirmat Ragn-Sells esindav advaokaadibüroo Cobalt teatab oma nõudes, et Ragn-Sells on teavitatud Tallinna linna, et ta jätkab piirkonna teenindamist.

Rang-Sellsi juhi Rain Vääna sõnul rikub Tallinn kogu oma plaaniga jäätmeseadust, mille järgi omavalitsus ei tohi jäätmeveol ilma hanketa anda eelist ühele ettevõttele ega korraldada seda ühe endale kuuluva asutuse kaudu.

"See on ebaseaduslik, et seda tegelikult teha ei tohiks ja me oleme õigusliku hinnangu võtnud advokaatidelt ja meie arvamus on ilmselgelt, et sellise tegevuse puhul peaks keegi sekkuma, kas see on siis õiguskantsler, konkurentsiamet või keegi muu," rääkis Vääna "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinn ja Rang-Sells on jäätmeveo tõttu vägikaigast vedanud juba poolt aastat. Vääna sõnul soovis prügifima kulude suurenemise tõttu tõsta hinda 35 sendi võrra.

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas leiab, et kui prügifirmad võtavad ette sellise teekonna, et nad hakkavad hinda suurendama, püüavad välja pressida kõrgemat hinda, siis ei ole midagi muud teha.

"Me peame näitama, et me ei ole sellega nõus. Me oleme võimelised sellele vastu seisma, see on ka põhjus miks me tahame sellega ise tegeleda. Loomulikult me ei taha erafirmasid turult välja tõrjuda, see ei ole kindlasti meie eesmärk," kinnitas Aas.

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: