Tallinnas saab kampaania korras oma lemmikloomi soodsalt kiibistada

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Tallinnas kestab kuni juuni alguseni iga-aastane kampaania "Kiibi või kaota", mille käigus saavad kõik pealinlased oma koeri ja kasse kiibistada soodustingimustel. Tallinna loomade varjupaiga juhataja kinnitusel on hea meel, et loomaomanikud teadvustavad kiibi olulisust järjest enam.

Täna said kiibid naha alla Lasnamäe koerad ja kassid ning kuigi kiibistamisega tegelevad ka loomakliinikud, jagus kliente ka kampaania korras kiipimisele.

"Kiip peaks olema sellepärast, kui tahaks temaga jalutama minna ja tõmbab näiteks jalutusrihma üle pea ja kass paneb plehku, aga keegi leiab ta üles, siis on teada, kus kass on ja saab üles leida oma armsa looma," põhjendas kassiomanik Edlin kiipimise vajalikkust "Aktuaalsele kaamerale".

Soodustingimustel kiipimise kampaaniat teevad Tallinna keskkonnaamet ja Varjupaikade MTÜ. Tallinna loomade varjupaiga juhataja tunneb heameelt selle üle, et lemmikloomaomanikud on kiibi tähtsusest aru saanud.

"Tallinna linnas on koerte-kasside kiipimine ka kohustuslik ja kindlasti paljud saavad sellest aru läbi isikliku kogemuse. Kiibistamata loomadest jõuab läbi varjupaiga tagasi koju väga väike protsent, aga kiibitud loomad ei jõuagi varjupaika, vaid saavad kohe kohapeal omaniku juurde tagasi, võtame ühendust omanikuga ja saab kohe koju," kirjeldas Tallinna loomade varjupaiga juhataja Eve Tobias.

Kiipimisele tulles peavad koerad olema rihma otsas ja kassid transpordikotis või -puuris. Vajadusel vormistatakse loomale ka pass. Kiibi naha alla sisestamine võtab aega mõne sekundi ja kohe kantakse kiibi kood lemmikloomaregistrisse, kus on kirjas ka omaniku andmed.

Kunagi trepikojast leitud Fanni omanik Marina teab seda tunnet, kui lemmikloom on kadunud.

"Meil läks ta möödunud aastal kaduma. Suvilas ronis puu otsa, me otsisime teda terve päeva ja nüüd igaks juhuks kiibistasime ta ära," kirjeldas ta.

Tallinna heakorrakuu kampaania "Kiibi või kaota" toimub veel kõigil maikuu nädalavahetustel.

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: