Audru vallavalitsus paneb ringraja kinnistud müüki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1494489780000 | amCalendar}}
Foto: Ants Liigus/Scanpix

Audru vallavalitsus Pärnumaal müüb enampakkumisel hoonestusõigusega kinnistud, kus asub Põhjamaade uusim ringrada.

Enampakkumise alghind on 260 000 eurot, tagatisraha 26 000 ja enampakkumisest osavõtutasu on 2600 eurot. Pakkumisi saab esitada 5. juunini, notariaalne müügi- ja asjaõigusleping sõlmitakse enampakkumise võitjaga ajavahemikul 19. juunist 10. septembrini.

Audru vallavanem Siim Suursild ütles ERR-ile, et müüki läheb kokku kolm kinnistut, millel on hoonestusõigus. Ostueelisõigus on tema sõnul sealset kompleksi rentival A2 Racing MTÜ-l.

"See tähendab, et kui mõni teine peaks pakkuma näiteks enam, kui A2 Racing MTÜ, siis viimasel on õigus see kõrgeima pakkumise summaga siiski ära osta," lausus Suursild.

Ta ütles, et praeguseks on hoonestusõigus kinnistutele seatud 50 aastaks ning vallale maksab rentnik praegu selle eest 13 500 eurot aastas. Suursild ütles, et vald on praeguseks valdaja ees kõik kohustused täitnud ja kaasarääkimisõigus raja kasutamise ja hindade osas puudub. Kasulikum oleks Suursilla sõnul nii vallale kui selle haldajale ostu-müügitehing sõlmida.

"Samasugust tasu nagu me oleme praegu saanud, saaks vald või omavalitsus 2060. aastal. Ja vallavolikogu otsustas, et pigem üritada see kinnistu koos hoonestusõigusega võõrandada ehk maha müüa ja alghind on kujundatud lähtekohast, et ühekorraga 20 aasta rendiraha kätte saada," rääkis Suursild.

Vallavanem nentis, et sisuliselt pole vallale Audru ringraja kinnistut vaja. Ta meenutas, et ringraja sünnil on pikem ajalugu ja ulatub veel aegadesse, kus motovõistlusi peeti veel nn Sauga kolmnurgas. 1990. aastal andis maavanem selle riigimaa üle Audru vallale, eesmärgiga, et sinna tuleks ringrada.

A2 Racingu ehk Auto24 Ringi juht Andres Hall ütles, et just tema soovis kinnistu välja osta. Ja kuigi vallal on õigus oma vara ka otsustuskorras müüa, eelistati enampakkumist.

"Välistamaks igasuguseid kahtlusi ja susserdamise võimalusi, ilmselt see enampakkumine on kõige läbipaistvam ja kõige ausam viis. Kui see selliselt on toimunud, siis ei saa tulevikus ka keegi väita, et keegi on kellegagi kokku mänginud või hind on vale," ütles Hall.

Samuti rõhutas ta, et ringrada jääb kinnistu müügist sõltumata tegutsema täpselt samuti nagu see praegu on. Ringrada ei müüda.

Vallavanem ütles, et kinnistute müügist saadav raha on kavas kasutada Audru koolimaja remondiks.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael, Ester Vilgats

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: