Kohus saatis autovaraste jõugu juhi vangi ({{commentsTotal}})

Pärnu maakohus mõistis esmaspäeval ligi viieks aastaks vangi Läti-Leedu autovaraste jõugu juhi.

Kohus karistas Läti kodanikust Juris Širinsit nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega ning määras lisakaristusena talle pärast vangistuse kandmist Eestist väljasaatmise ja kehtestas talle 10-aastase Eestisse sissesõidukeelu, ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold ERR-ile.

Lääne ringonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt kuulusid Läti ja Leedu kodakondsusega mehed Juris, Tomas, Voldemars ja Aleksa kuritegelikku ühendusse, mille eesmärk oli kallima hinnaklassi sõiduautode varastamine Eestist ning nende lammutamine ja edasimüük Lätis ja Leedus.

Kuritegeliku ühenduse ülejäänud kolm liiget on kokkuleppemenetluses juba varem süüdi mõistetud, kõigil meestel tuli kohe ära kanda vähemalt kuuekuu pikkune vanglakaristus ning neile mõisteti tingimisi vangistused neljast kuni viie aastani.

Lisaks keelati meestel 10 aastaks sissesõit Eestisse.

"Sissesõidukeeld on oluline osa karistusest, kus me kurjategija karistamise kõrval kaitseme ka võimalikke ohvreid," ütles Lääne ringkonnaprokurör Helga Aadamsoo.

Lääne ringkonnas tabatud neljaliikmeline grupp on omakorda jätk menetlusele, mille käigus tabati rahvusvaheliste jõupinguste ning siseriiklikult Lõuna-, Lääne- ja Põhja-Eesti politseiasutuste ja prokuratuuride koostöö tulemusel aastatel 2010-2012 neli kuritegelikku gruppi.

Kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendeid näitasid, et Juris kuulus kuritegelikku ühendusse, mis tegutses Eestis 2015. aasta suvest ning jõugus oli selge tööjaotus ning varguste õnnestumiseks tehti põhjalikku eeltööd.

Kuritegeliku ühenduse liikmete ülesanneteks olid autode väljavalimine, varastamine, abiliste kaasamine ning varastatud autode toimetamine Eestist välja. Enamasti varastati autosid, mida ilma originaalvõtmeta avada ja käivitada ei saa.

Spetsiaalse seadme abil kopeeriti ligikaudu 15 meetri kauguselt originaalvõtme signaal ning seda kasutades auto varastatigi. Koos Aleksa, Voldemarsi ja spetsiaalselt selleks ülesandeks kaasatud kurjategijatega toimetati autod Lätti ja Leetu.

Võimaliku jälgimise raskendamiseks kasutati omavaheliseks suhtlemiseks ebaseaduslikult muudetud IMEI-koodidega telefone.

Prokurör esitas kõigile grupi liikmetele süüdistuse kuritegelikku ühendusse kuulumises, grupi poolt toime pandud varguses ning teadlikult muudetud identifitseerimiskoodiga telefonide kasutamises.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: