X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sarapuust vabanenud abilinnapea kohta pole seaduse järgi võimalik täita

Tallinna linnavalitsust rapsinud korruptsioonikahtlustused on tekitanud olukorra, kus pole enam võimalik määrata linnale abilinnapead, tunnistas linnapea kohustetäitja Taavi Aas.

Taavi Aas ütles ERR-i raadiouudistele, et Arvo Sarapuust vabanenud abilinnapea kohta pole võimalik seaduse järgi täita seetõttu, et Tallinna linnapea Edgar Savisaar on ametist kõrvaldatud.

"Linna korra järgi ei saa meie uut abilinnapead määrata, samuti ei saa seda teha volikogu, kes saab seda teha ainult linnapea ettepanekul. Aga paraku, kui linnapea on ametist kõrvaldatud, ei saa keegi teine teha seda ettepanekut. Ehk uut abilinnapead ei ole võimalik määrata," selgitas Aas.

Aas rääkis, et linnavalitsuses tegeletakse praegu töövaldkondade ümberjagamisega. "Keskkonnaametiga hakkab tegelema abilinnapea Kalle Klandorf ja ettevõtlusega abilinnapea Eha Võrk," ütles ta.

Aas lubas üle vaadata ka nõunikud, kes on olnud seotud Arvo Sarapuuga.

"Valdkonna üle võtnud abilinnapea Kalle Klandorf sellega tegeleb ja loomulikult sõltub tema otsusest, kas ta ühte või teist nõunikku enda juurde vajab. Ja loomulikult ka abilinnapea Eha Võrk vaatab need koosseisud üle. /.../ Ma arvan küll, et nõunike arv väheneb," lausus Aas.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames Arvo Sarapuu kinni neljapäeva hommikul. Samal päeval astus Sarapuu Tallinna abilinnapea kohalt tagasi.

Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur menetlevad alates 1. märtsist kriminaalasja, mille raames esitati neljapäeval Tallinna abilinnapeale Arvo Sarapuule kahtlustus teadvalt toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses.

Lisaks kahtlustatakse kahte meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises - need on Sarapuule kuuluva ATKO juhatuse liige ja Sarapuu väimees Margo Tomingas ning osaühing Baltic Waste Management omanik ja juht Kaido Laanjärv.

Kõik kahtlusalused pääsesid neljapäeva õhtul vabadusse, kuna riigiprokuratuur ei taotlenud nende vahistamist.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: