Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liikuvad töökojad püüavad meelitada noori metalli- ja puidutööstuse erialale

Äriideede konkursil "Ajujaht" sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna saanud projekt "Mobiilsed töötoad" alustas ringsõitu, et propageerida tehnoloogia- ning inseneeria valdkonna erialasid koolinoorte hulgas.

"Mobiilsed töötoad" sündis Eesti Noorsootöö Keskuse algatusel, et aidata leevendada süvenevat tööjõupuuduse probleemi puidu- ja metallitööstuses. Osaühingu Merkuur väljapakutud abinõu on lihtne - põnevate seadmete ja juhendajatega tuleb minna otse noorte juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väga paljudes koolides ma olen kuulnud, et noored koolis metalliga kokkupuudet ei saa, kuna koolidel pole selleks võimalusi ja ei ole ka õpetajatel tahtmist ja oskust metalli töödelda," rääkis "Mobiilsed töötoad" projektijuht Lauri Soosaar.

Ratastel väikese metallitööstusega said esimeste seas tutvuda Imavere põhikooli õpilased, kes valmistasid freespingil mälupulgale korpuse, said plekki painutada ja metallile graveerida.

Imavere põhikooli 8. klassi õpilase Ken Järve sõnul erines seekordne tööõpetuse tund tavapärasest. "Siin saab ikka teha rohkem asju ja on teisi töövahendeid, mida meil koolis pole," selgitas ta.

7. klassi õpilase Sigrid Kiige hinnangul peaks ka tüdrukutele metallitööd õpetama. "Kui sul majapidamises läheb kunagi vaja mõnda metallitööriista," põhjendas ta.

"See oli nii lahe kogemus ja ma olen nii rahul sellega," kinnitas 7. klassis käiv Gerly Rannik.

"Mobiilsed töötoad", mis on Euroopa sotsiaalfondi rahastatav projekt, tuuritab mööda Eestit vähemalt kaks aastat.

"Läheme noorte juurde. Me ei peagi ainult koolidesse minema, me läheme noortekeskustesse, laagritesse, malevasse, käime erinevatel noortepäevadel," loetles Lauri Soosaar.

Kokku on plaanis teha 80 õppekäiku kõikides maakondades, kindlapeale jõutakse ka väikestesse maakohtadesse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: