X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uueks riigihalduse ministriks saab Jaak Aab

{{1496217060000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Mihhail Korbi asemel saab uueks riigihalduse ministriks Keskerakonna praegune peasekretär Jaak Aab.

Peaminister Jüri Ratas ütles kolmapäeval ERR-ile ja Postimehele, et esitab Aabi kandidatuuri kinnitamiseks erakonna juhatusele järgmise nädala teisipäeval.

Ratas ütles, et Aab tunneb riigihalduse ministri töövaldkonda läbi ja lõhki, lisades, et tegemist on eelkõige asjatundja, alles seejärel poliitikuga.

Aab lausus, et Mihhail Korb on ministrina teinud väga head tööd. "Loodan, et ma suudan teatepulga üle võtta ja eesolevad probleemid lahendada," ütles Aab. "On otsuseid, mis tuleb kiiresti teha."

Uue peasekretäri kohta sõnas Ratas, et kindlasti leiab Keskerakond sellele kohale võimeka inimese.

Mihhail Korb otsustas eelmisel kolmapäeval pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub meediasse jõudnud NATO-vastalise kommentaari tõttu tagasi.

Korb ütles vahetult pärast kohtumist ajakirjanikele, et tegi otsuse koalitsiooni tervise huvidest lähtuvalt: "Soovin, et koalitsioon jätkaks. Arvan, et tänane koalitsioon on Eesti hea tuleviku garantii ja mina ei taha selle koalitsiooni tööle takistusi tekitada, sest on päris palju selle poole aasta jooksul tehtud ja suuri asju on veel ees." 

Ajalehe Lääne Elu vahendusel tuli avalikuks, et Korb ütles möödunud teisipäeval Haapsalus kohtumisel veteranidega, et tema ei ole NATO liikmesuse poolt.

"Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt. Mulle meeldib soomlaste poliitika selles küsimuses. Aga kui teha oma armee, läheb see veel kallimaks. Saate aru? Soomlased ehitavad oma armeed, nad on NATO-st eraldi, tegelevad ise oma riigi kaitsmisega. Aga neile ei tule keegi appi," rääkis Korb veteranidega kohtudes.

Hilisemas pressiavalduses palus Korb vabandust ja teatas, et toetab Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid.

Pärast seda võtsid sõna nii kaitseminister Margus Tsahkna (IRL) kui ka välisminister Sven Mikser (SDE), kes mõlemad leidsid, et selliste seisukohtadega minister ei saa valitsuskabinetis jätkata. Sama meelt olid pärastlõunal mitmed opositsioonipoliitikud.

Korb asub riigikogu liikme kohale

Ajalehed pakkusid möödunud nädalal Mihhail Korbi lahkumise järel vabanevale riigihalduse ministri kohale erinevaid kandidaate; enim korduvad Veikko Luhalaiu, Marko Šorini ja Andrei Novikovi nimed. Jaak Aabi ei mainitud kordagi.

Korbi riigikogusse naasmise korral peab valimistulemuse kohaselt talle koha vabastama Keskerakonna fraktsiooni liiga Marko Šorin.

Korb kogus 2015. aasta riigikogu valimistel 1904 häält.

Jaak Aab (57) lõpetas 1986. aastal Tallinna pedagoogilises instituudi vene keele ja kirjanduse õpetajana. Keskerakonda kuulub ta 1994. aastast.

Aastatel 2005-2007 oli Aab sotsiaalminister.

Möödunud aasta 25. septembril määras Keskerakonna juhatus pärast Oudekki Loone tagandamist peasekretäri kohalt Jaak Aabi erakonna peasekretäri kohusetäitjaks. 5. novembri 2016 kinnitas erakonna kongressil valitud uus juhatus Aabi erakonna peasekretäriks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: