IRL ei luba Alutaguse suurvalla loomist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alutaguse valla küsitlus
Alutaguse valla küsitlus Autor/allikas: ERR

Valitsus võtab neljapäeval tõenäoliselt vastu otsuse sundliitmise kohta, kuid suure Alutaguse valla loomist IRL ei luba.

Ei ole ühtegi argumenteeritud ja põhjendatud seisukohta, et selline valitsuse algatatud kaheksa omavalitsuse baasil vald peaks tekkima, kirjutab Põhjarannik.

IRL-i Ida-Virumaa piirkonna juhi Risto Lindebergi sõnul on IRL-i selge sõnum ja seisukoht, et suur Alutaguse valda ei tule.

"Toetame Kohtla, Kohtla-Nõmme ja Toila ühinemist ühtseks omavalitsuseks. Siinkohal on parim lahendus ka see, kui neljandaks liidetavaks oleks Jõhvi, kellest saaks ka uue omavalitsuse keskus. Samuti toetame omavalitsuste endi algatatud Alutaguse valla loomist, kuhu kuuluvad Illuka, iisaku, mäetaguse, Alajõe ja Tudulinna," märkis ta.

Lindebergi sõnul tähendab see, et Sillamäed ei liideta Vaivara ja Narva-Jõesuuga.

"Samuti on positiivne see, et liitmise käigus saab lahenduse ka ühe Kohtla-Järve linnaosa Viivikonna üleandmine Vaivara vallale, mis tagab tervikliku omavalitsuse kujunemise," ütles ta.

Lindebergi kinnitusel tuleb aga Lüganuse liitmine Kiviõli ja Sondaga lõpule viia.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: