Eesti riik laseb soomusrongi koopia ehitada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Suurtükivagun "Wõitleja". Autor/allikas: www.militaar.net

Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks laseb riik ehitada soomusrongi koopia, millel on kandev osa Vabadussõja lavastuslahingutes.

Riigikantselei EV 100 programmi raames koostatakse spetsiifiline ekspositsioon - Vabadussõjaaegne soomusrongilaadne liikuv veerem, kuhu kuuluvad vedur, staabivagun, kuulipildujavagun, meeskonna vagun ja suurtükiplatvorm, seisab projekti tehnilises kirjelduses.

Rong sisustatakse vajaliku varustusega ning erinevate väljapanekutega - Vabadussõja üldnäitus, relvanäitused, soomusrongide ajalugu ja seal teeninud inimesed.

Rong liigub ajavahemikus 2018. aasta sügisest kuni 2020. aasta alguseni mööda erinevaid Eesti piirkondi, jälgides võimalusel Vabadussõja ajaloo kalendrit.

Peatuspaikades toimuvad Vabadussõda ja soomusronge tutvustavad taaslavastuslahingud, kontserdid, etendused, avatud on muuseumipood ja pakutakse sõdurisuppi.

Lisaks soovib Kaitseliit ehitada Eesti esimese soomusauto Estonia koopia, et seda kasutada tuleval aastal organisatsiooni ja Eesti vabariigi 100. juubeliaasta üritustel.

Kaitseliidu projektijuht Neeme Brus on öelnud ERR-ile, et soomusauto osaleks paraadil ja erinevatel üritustel ning annaks edasi Vabadussõja vaimu. "Tegemist oleks ajaloolise soomuki sõitva koopiaga," märkis Brus.

Soomusrong valmib Laidoneri muuseumi tellimusel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: