Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Korruptsioonivastane komisjon valis esimeheks Andres Herkeli

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon valis esmaspäeval esimeheks Vabaerakonna fraktsiooni esimehe Andres Herkeli. Aseesimehe kohale valiti tagasi Anneli Ott Keskerakonnast.

Erakorralised valimised toimusid seoses Vabaerakonna fraktsiooni esitatud ettepanekuga nimetada korruptsioonivastase erikomisjoni liikmeks Artur Talviku asemele Andres Herkel, teatas riigikogu pressitalitus.

Herkeli on ERR-ile öelnud, et on Talvik korruptsioonivastase erikomisjoni esimehena saavutanud selle, et korruptsioon teemana on senisest nähtavam ja komisjon tervikuna aktiivsem.

"Seda aktiivsust tuleb kindlasti jätkata ka juhul, kui komisjoni hoovad on piiratud. Komisjoni roll on laiem kui olla majanduslike huvide deklaratsioonide hoidja ja kontrollija," märkis ta.

Korruptsioonivastases erikomisjonis on kuus liiget. Komisjoni kuuluvad veel käesoleval ajal Mart Helme, Ants Laaneots, Jaanus Marrandi ja Kalle Muuli.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jälgib seadustes sätestatud korruptsioonivastaste meetmete rakendamist. Komisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon riigikogule ülevaate oma tegevusest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: