Savisaar teatab kolmapäeval ilmselt valimisliidu loomisest

{{1498551240000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusringhäälingu raadiouudistele teadaolevalt teevad Edgar Savisaare toetajad Keskerakonnas eraldi valimisnimekirja kohalikeks valimisteks Tallinnas. Valimisliidust teatamist kinnitas ka Yana Toom.

Raadiouudistel õnnestus telefonitsi tabada ka Edgar Savisaar, kes keeldus kommentaaridest, kuid ütles, et homsel pressikonverentsil räägitakse valimisliidust lähemalt.

Valimisliidust teatamist kinnitas ERR-ile ka Yana Toom. "Homme ilmselt teade valimisliidu moodustamisest tuleb," ütles Toom teisipäeval.

Toom lubas, et valitsuskoalitsioon võib pärast valimisliidu moodustamist endiselt kõikide keskerakondlaste häältega arvestada.

"Koalitsiooni hääled igal juhul püsivad valitsus ajab õiget poliitikat. On hea, et Keskerakond on tulnud välja opositsioonist ja on valitsuses," lausus Toom.

Valimisnimekirja juhib Edgar Savisaar, Riigikogu liikmetest kuulub sinna veel Olga Ivanova ja Oudekki Loone ning võimalik, et ka Peeter Enrits.

Peeter Ernits ütles teisipäeval aga et tegeleb praegu jõuliselt Tartumaa piirkonna valimiste ettevalmistamisega ja et tema poolt oleks kummaline samal ajal alternatiivses valimisnimekirjas kandideerida. Samas ei öelnud ta selgelt, kas ta kandideerib Keskerakonna nimekirjas.

Suure tõenäosusega kandideerib nimekirjas ka europarlamendi saadik Yana Toom. Ametlik kinnitus nimekirjale peaks tulema homme toimuval pressikonverentsil, kus asjaosalised oma plaane tutvustavad.

Valimisliidu küsimuses oli Keskerakonna juhatuses esmaspäeval arutelu.

Niinimetatud Savisaare nimekiri pakub ilmselt tihedat konkurentsi Keskerakonna valimisnimekirjale. Küll kinnitas nimetuks jääda sooviv keskfraktsiooni liige raadiouudistele, et valitsusliitu neil lõhkuda ei ole kavas ning riigikogus jätkatakse erakonna esimehe ja peaministri Jüri Ratase juhitava valitsuse toetamist.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et võimaliku valimisliidu loojad tahavad sellise tegevusega parandada oma positsiooni parteis.

"Need, kes punuvad täna seda alternatiivset moodustist Keskerakonna kõrvale, need tahavad ära rikkuda selle absoluutse häälteenamuse võimaluse Keskerakonnal ja läbi selle endale erakonnas paremaid tingimusi kaubelda. Nad tahavad teha kohalikest valimistest lehmakauplemise," ütles Karilaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: