President kuulutas välja kaheksa seadust, suhkrumaksu hulgas pole

Kersti Kaljulaid
Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

President Kersti Kaljulaid kuulutas neljapäeval välja kaheksa erinevat seadust ning teiste hulgas said riigipea allkirja metsaseadus ja Rail Balticu raudteeühendust reguleeriv seadus, kuid mitte nn suhkrumaksu seadus.

Metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse väljakuulutamisel ütles Kaljulaid, et kutsus hiljuti kokku ka metsandusvaldkonna ekspertidest koosneva ümarlaua, et saada selgust avalikkuses palju kirgi kütnud teemas.

"Mets on Eesti inimeste hinges. Nüüd on vastutavate asutuste ülesanne läbi mõelda ja planeerida oma tegevusi nii, et me ei oleks 50 või 60 aasta pärast jälle olukorras, kus meil on ühe korraga proportsionaalselt väga palju raieküpset metsa nagu täna. Metsade puhul tuleb arvesse võtta kõiki sotsiaalmajanduslikke aspekte, mitte üksnes puidu juurdekasvu näitajaid," ütles president.

"Rail Baltic toob Kesk-Euroopa meile ajaliselt lähemale ja loob täiesti uue transpordikoridori. Suurte taristuprojektide puhul ei saagi kõike viimse detailine ette prognoosida, kuid kui me tahame olla kiiremini ja paremini ühendatud meiega sarnasesse väärtusruumi ja ühisesse majandusruumi kuuluvate riikidega, ei saa me endale lubada luksust jätta see ehitamata. Mul on selle otsuse üle hea meel," märkis Kaljulaid.

Lisaks kuulutas Kaljulaid välja karistusseadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, riigieelarve seaduse muutmise seaduse, ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse, tulumaksuseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse ning politsei ja piirivalve seaduse ning päästeteenistuse seaduse muutmise seaduse.

Eelmisel nädalal teatas presidendi pressiesindaja Taavi Linnamäe, et president analüüsib kõiki talle esitatud seaduseid põhjalikult etteantud aja jooksul ja langetab nende osas otsuse.

"Samas ei ole saladus, et magusate jookide maks on palju vastukaja tekitanud ja mitmed huvigrupid on presidendi poole pöördunud palvega seda mitte välja kuulutada," nentis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: