Siseministeerium soovib müüa Muraste piirivalvekooli kompleksi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolledž
Kolledž Autor/allikas: PM/Scanpix

Harku vald ja Kaitseliit soovivad ühiselt kasutama hakata endist Muraste piirivalvekooli kompleksi, siseministeerium kaalub samas kompleksi müüki, kuna sellest saadav raha kuluks ära sisekaitseakadeemia Narva kolledži ehituseks.

Harku vald ja Kaitseliit sooviks endise piirivalve kolledži Muraste õppekompleksi saada endale, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Siseministeerium kaalub hoone müüki, kuna sellest saadav raha kuluks ära sisekaitseakadeemia Narva kolledži ehituseks.

Läinud aasta septembris laiali saadetud dokumendis kirjeldas Kaitseliidu ülem Meelis Kiili kompetentsikeskust, kust juhitaks tööd Eesti vabatahtlikega alates kaitseliitlastest kuni pritsumeesteni.
Vabatahtlike koolituse ja juhtimise kompetentsikeskus võiks oma koha leida just Murastes, usub Kiili.

"Tänavu aprillis leppisidki Harku vald ja Kaitseliit kokku, kuidas Muraste kompleksi ühiselt kasutama hakata. Kaitseliit hakkaks vedama Eesti vabatahtlike tööd koordineerivat kompetentsikeskust. Ühtlasi toimuks Murastes erinevad õppused ja Kaitseliiduga seotud üritused," ütles Kiili.

Tema sõnul võiks muuhulgas kolida Murastesse ka Kaitseliidu arhiivi.

Harku valla nägemuses võiks aga Murastes korraldada nii spordiüritusi kui konverentse. Ühtlasi saaks kompleksi kasutada majutusasutuse ja õuesõppe kohana.

Järgmise nelja aasta jooksul on Kaitseliit valmis kompleksi investeerima ligi 600 000 eurot ning Harku vald 2,4 miljonit eurot ning hiljem lisaksid mõlemad veel umbes sama palju. Selle kõige tingimuseks on, et siseministeerium annaks kompleksi Harku vallale tasuta üle.

Siseministeerium teatas juunis, et vald kompleksi niisama ei saa, sest esiteks on kinnistu eest juba pool aastat hoolitsenud Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ning kui siseministeerium seda lõpuks neile üle ei anna, peab keegi hüvitama RKAS-i kulud, mida seni on ligi 15 000 eurot iga kuu eest.

Olulisem põhjus on aga sisekaitseakadeemia Narva kolledž, mille ehituseks loodetakse osa raha saada just Muraste kompleksi müügist.

Siseministeeriumi varade asekantsleri Riho Kupparti sõnul plaanib ministeerium Narva kolledži peale kulutada enam kui 12 miljonit eurot.

Kui palju sellest võiks Muraste kompleksi müügiga katta, Kuppart veel täpselt öelda ei saa, kuid usub, et üks 1-3 miljonit eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: