Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur süüdistab Pärnu linnavalitsuse spordinõunikku soodustuskelmuses

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Pärnu linnavalitsuse spordinõunikku Uno Koorti soodustuskelmuses ja toimingupiirangu rikkumises. Soodustuskelmuse süüdistuse sai ka MTÜ Pärnu Kalevi Tenniseklubi.

Koort oli Pärnu Kalevi Tenniseklubi juhatuse liige ja koostas sporditegevuse toetuse taotlusi ja toetuse kasutamise aruandeid ning esitas need linnavalitsusele. Samal ajal oli Koort Pärnu linna spordinõunik, kelle kohustuse hulka kuulus linna toetuse jagamine. Süüdistuse kohaselt määras spordinõunik aastail 2009-2013 tenniseklubile toetuseks üle 88 000 euro, millest Pärnu linnavalitsus nõuab tagasi ligi 49 000 eurot. Koort jätkab praegu tööd linnavalitsuses.

"Jah, ta töötab ka praegu Pärnu linnavalitsuses ja seda põhjusel, et täna ei ole ükski kohus teda süüdi mõistnud. Tööandjana pean ma vaatama, et kui süüdimõistvat otsust ei tule ja otsus on tehtud tema vabastamise kohta enneaegselt, siis on tööandjal kahjunõuded töötaja poolt," põhjendas Koorti jätkamist Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: