OTSE: Eesti EL-i eesistumise parlamentaarsete ürituste avakonverents ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eiki Nestor kõnepuldis.
Eiki Nestor kõnepuldis. Autor/allikas: Riigikogu,

Eesti Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistumise parlamentaarsete ürituste avakonverentsil kohtuvad esmaspäeval Tallinnas rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed ja Euroopa Parlamendi esindajad.

Riigikogu saalis toimuva konverentsi avab riigikogu esimees Eiki Nestor.

Peaminister Jüri Ratas annab ülevaate Eesti EL-i Nõukogu eesistumise prioriteetidest, milleks on avatud ja uuendusmeelse majandusega, turvaline ja kaitstud, digitaalne ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Konverentsi teised ettekanded on suunatud innovatsioonile ja idufirmadele.

Kristin Schreiber Euroopa Komisjonist, Sten Tamkivi Eestist ning Ivo Špigel Horvaatiast otsivad oma ettekannetes vastust küsimustele, mida on Euroopas ja rahvuslikul tasandil vaja teha idufirmade toetuseks, et nad muutuksid kasvufirmadeks.

Samuti arutatakse, kuidas poliitikud saaksid aidata kaasa idufirmade paremale toimimisele ning kuidas kindlustada, et Euroopa Liidu majandus oleks konkurentsivõimelisem. Debatis jagavad osalejad parimat praktikat.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul on EL-i parlamentaarse tasandi koostöö praegu olulisem kui kunagi varem.
"Parlamentaarses debatis leiame tavaliselt eriarvamuste vahel õige tasakaalu, mis on oluline Euroopa Liidu ühtsuse hoidmisel," ütles Vitsut.

Vitsuti sõnul püüab Eesti eesistumise ajal parlamentaarsel tasandil tõstatada aruteludes just neid teemasid, kus parlamentide panus on hetkel hädavajalik.

Vitsut tõi näiteks, kuidas suurendada EL-is konkurentsivõimet, tekitada solidaarsust rändesurve tingimustes või milliseks peaks kujunema EL-i tulevik.

"Olen kutsunud oma kolleegid Tallinna, et arutada kuidas Eesti Euroopa Liidu eesistumise programmi kõige paremini ellu viia ning kaaluda üheskoos, mis tingimusi vajavad idufirmad, et Euroopa Liidus edukalt tegutseda. Soovin, et kolleegid saaksid Tallinnast kogemuse sellest, kuidas toimib paberivabam asjaajamine," märkis ta.

Pühapäeval kogunes Tallinnas ka eesistujakolmik, kuhu peale praeguse eesistujariigi Eesti kuuluvad eelmine eesistuja Malta ja järgmine eesistujariik Bulgaaria. Euroopa Parlamendi esindaja osalusega kohtumise eesmärk on hoida järjepidevust COSAC-i juhtimises.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: