Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haigekassa hüvitas erandkorras raskelt haige lapse lennukulud Inglismaale

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefond kogus annetustena raske immuunpuudulikkusega väikelapse meditsiinilise transpordi jaoks tublisti enam kui tarvis ehk üle 150 000 euro, haigekassa otsustas erandkorras poisi lennukulud tagantjärele hüvitada.

Kahekuune Arseni põeb väga harvaesinevat immuunpuudulikkust ning vajas oma haigusseisundi tõttu kiiret opereerimist Inglismaal.

Lapse sealsete ravikulude eest oli valmis tasuma haigekassa, kuid Inglismaale jõudmiseks oli tarvis kallihinnalist meditsiinilist transporti, mida riik tavajuhtudel ei hüvita ning milleks tema perel endal vahendeid ei olnud.

Kokku oli Arseni ravireisi transpordi- ja tema ema majutuskuludeks vaja 30 400 eurot, prognoosiga, et nad jäävad sinna kuueks kuuks, teatas lastefond.

Lastefondi nõukogu võttis kiirelt vastu otsuse poissi aidata, lennutas reservfondi arvelt lapse Inglismaale ning alustas koheselt ka annetuste kogumist. Fondi eestvedamisel saadi tuhandete inimeste abiga vähem kui nädalaga kokku 150 342 eurot Arseni toetuseks. See võimaldab fondil lapsele ja tema perele toeks olla vajadusel veel pikaks ajaks, teatas lastefond kolmapäeval.

Lastefondi strateegiajuhi ja nõukogu esimehe Küllike Saare sõnul võttis nädal pärast üleskutset lastefondiga ühendust haigekassa esindaja, kes vabandas segase olukorra pärast ja nentis, et olukord, kus patsient peab ise katma meditsiinilise transpordi kulud, ei ole aktsepteeritav.

"Meile teatati, et arvestades väikese patsiendi juhtumi erakorralisust ja Eestis alternatiivse lahenduse puudumist, on haigekassa valmis tegema eriotsuse ning katma tagantjärele poisi transpordikulud, hüvitades lastefondile juba makstud Arseni lennutranspordi arve.”

Strateegiajuht lisas, et Arsenile tehtud annetusi kasutatakse esmajärjekorras tema abistamiseks, sest kindlasti vajab ta tulevikus korduvaid kontrollvisiite, mis eeldavad mitmeid haiglakülastuseks vajalikke lennureise ja paaripäevaseid ööbimisi. “Kui kõik Arseni raviga seotud kulud on tasutud, kasutame heade inimeste poolt annetatut teiste raskelt haigete laste toetamiseks,” märkis ta.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: