Kohus saatis 14-aastase Darja tapnud noormehe pikaks ajaks vangi

{{1499920380000 | amCalendar}}
Foto: Facebook

Viru maakohus mõistis neljapäeval kinniste uste taga Narvas Pähklimäe terviseradadel 2015. aasta detsembri alguses 14-aastase Darja tapnud noormehe pikaks ajaks vangi.

Kohus tunnistas Venemaa kodanikust Toomas Semõkini (20) tapmises süüdi ja mõistis talle 12-aastase vanglakaristuse. Koos varasema kandmata karistusega peab ta vanglas veetma 13 aastat, viis kuud ja 24 päeva.

Karistuse mõistmisel võttis kohus arvesse Semõkini ja ohvri isikut ning tapmise toimepanemise asjaolusid, mõistes sanktsiooni ülemmäära lähedase karistuse.

Kohus rahuldas osaliselt kannatanu tsiviilhagi ja mõistis Semõkinilt välja üle 4000 euro varalise kahju hüvituseks ning üle 5000 euro kannatanu õigusabikulude katteks.

Eelmisel nädalal kinniste uste taga toimunud kohtuvaidluses taotles Viru ringkonnaprokurör Günter Koovit Semõkinile tapmise eest 13 aasta pikkust vanglakaristust.

"Pärast tänase kohtuotsuse kuulutamist võib prokuratuur öelda, et prokuratuur on selle otsusega täiesti rahul, see on üle sanktsiooni keskmise piirmäära. Prokuratuur on küsinud täiesti õige karistuse toimepandud teo eest," kommenteeris vanemprokurör Anneli Pärt "Aktuaalsele kaamerale".

Kohtuotsus pole veel jõustunud. "Kahjuks ma ei saa kommenteerida kohtuotsuse põhjendusi, kuid võin ainult teatada, et minu klient kindlasti esitab apellatsioonikaebuse," ütles Semõkini advokaat Andrei Matvejev.

Kohus tunnistas kuriteost teatamata jätmises süüdi Aleksei Botštarjovi (20) ja karistas teda tingimisi kaheaastase vangistusega. Prokurör taotles talle tapmisest teatamata jätmise eest kaheaastast reaalset vangistust.

Tänavu aprillis alanud kohtuprotsessil ei tunnistanud Semõkin end neiu tapmises süüdi, kuid temaga koos kohtu all olev Botštarjov tunnistas end kuriteost teatamata jätmises süüdi.

Kriminaalasja arutati prokuratuuri taotlusel kinnisel istungil. Ka kohtuotsuse väljakuulutamine toimus suletud uste taga.

Protsessi osalised mõrvaloo üksikasju ei avalda. Advokaat Andrei Matvejev peab seda õigustatuks.

"Ma arvan, et see on põhjendatud, kuna protsessis oli üle kuulatud väga palju alaealisi tunnistajaid ja nende tegevust, nende elu see kaitseb," ütles Matvejev.

Süüdistuse kohaselt tappis Semõkin 2015. aasta 4. detsembri õhtul Narvas Pähklimäe terviseradadel paikneva Äkkeküla spordibaasi territooriumil 14-aastase Darja, kelle surnukeha leiti viis päeva hiljem ehk 9. detsembril.

Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross ütles, et ekspertiisidega tuvastati neiu surma põhjusena lämbumine.

"Uurimine pani tõsiselt õiguskaitseasutusi proovile, kuid tänu tulemuslikule koostööle uurimisgrupi ja ekspertide vahel on meil kohtule esitada tõendeid, mis kinnitavad kohtu ette saadetud noormeeste süüd," ütles Gross.

Kuritegu uuris Ida prefektuur ja uurimist juhtis Viru ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael, Jüri Nikolajev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: