Pärnu parkides tehakse õnnetuse tõttu põhjalik puude hooldus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärast eelmisel pühapäeval Pärnu vallikääru pargis toimunud õnnetust, kus maha kukkunud puu oks vigastas kaht noort, on Pärnus ette võetud põhjalik parkide hooldus. Arboristid hindasid parkide olukorda ning puud, mis on oma aja ära elanud, võetakse maha.

Pärnu on tuntud oma parkide ja rohealade poolest, puud on aga vanad ja peidavad endas ohtu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reedel võeti Vallikääru pargis maha viis vahtrapuud, mis on oma aja ära elanud.

"Nad on pundis kasvanud ja seest juba mädad. Nad muutuvad tulevikus ohtlikuks. Täna-homme nad pikali ei kuku, kuid me ennetame probleemi," selgitas OÜ MK Pargid arborist Martin Kuusk.

Veel võetakse Vallikääru pargis maha kaks ohtlikku kuuske ja jalakat.

Igapäevaselt jälgib pargihooldufirma puude tervist ja eemaldab kuivanud oksad. Mõne tõsisema probleemi kahtluse korral kutsutakse olukorda hindama arboristid.

"Kõige vanemad puud võivad olla üle saja aasta, ma arvan. Üldine seisukord tegelikult on hea, lihtsalt kerge hoolduslõikus tuleb teha - kuiv välja, osad harud tagasi lõigata, et teha puud ohutumaks," rääkis Kuusk.

Pärnu parkides läheb hooldusesse 125 puud. Linna eelarves on parkide üldisteks hooldustöödeks küll piisavalt vahendeid, kuid eraldi puude hooldamiseks ettenähtud raha napib.

"Kui eelarves on aastas ette nähtud kuus tuhat eurot, siis tööd, mida me praegu alustame, lähevad maksma 19 tuhat eurot," ütles Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja.

Nii suuremahulist hooldusraiet tuleb siiski harva ette, viimati siis, kui kümmekond aastat tagasi rekonstrueeriti Vallikääru ja rannaparke.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: