Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kalev Spa remondi venimise tingib konstruktsioonide kehv seis

Kalev Spa.
Kalev Spa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Põhja-Eesti ainsa 50-meetrise basseiniga ujula Kalev Spa remont kestab algselt plaanitud mõne kuu asemel terve aasta seepärast, et basseiniruumi kaarlagi on oodatust halvemas seisukorras ning lisauuringut vajab ka basseinipõhi, ütles veekeskuse juhatuse liige ja direktor Tõnu Tanvell.

Eelmisel nädalal selgus, et sügiseks remondiga valmis saama pidanud Kalev Spa avab uuesti uksed alles tuleva aasta augustis. Ehkki plaanitud ja tegeliku ajakulu erinevus on suur, siis Tanvell seda aega pikaks ei pidanud.

"Tegemist on sellise suure ujula renoveerimisega, mis on niisketes ruumides, seal on nii mahukad tööd ja mahukad probleemid, siin ei saa rääkida päevadest," ütles ta ERRile.

Tanvell selgitas, et ehituskonstruktsioonide avamise käigus ilmnes mõnede konstruktsioonide oodatust halvem seisukord, mistõttu on tarvis lisaekspertiise.

"Eeldatust halvemas seisukorras on kogu basseiniruumi kaarlae niiskust ja klooriaure takistav pinnakate, mis tuleb täielikult eemaldada, põhikonstruktsioonideni puhastada ning teostada uus ja kaasaegne pinnatöötlus. Kuna 50 aastat tagasi ehitatud basseinikehandil on aegade jooksul tekkinud kahjustusi, siis täiendavaid uuringuid vajab ka 50-meetrise basseinipõhja betoonplaat koos olemasolevate aluskihtidega," selgitas ta.

Need probleemid selgusid Tanvelli sõnul alles lammutustööde käigus ja vajavad põhjalikku tehnilist eksperiisi, uute tehniliste lahenduste ja täiendavate projektide tellimist.

"Kuna sellega kaasnevad lisatööd on väga aja- ja töömahukad ning kogu renoveerimisprojekt on osutunud oodatust keerukamaks, siis soovime selle teostada läbimõeldult, tehniliselt kaasaegsete ja õigete lahendustega ning vastavalt meie klientide vajadustele ja ootustele," lausus ta.

Lisaks veekeskuse renoveerimisele ja uuendamisele laiendatakse ka hotelli ja restorani. Veekeskuse juht ütles, et kogu keskus alates riietusruumidest kuni basseinideni saab uue näo, lisandub atraktsioone, lõõgastusalasid, saunu ja mullivanne nii veekeskuse sees kui ka väliterrassil.

Esialgu pidi renoveerimine maksma viis miljonit eurot. Küsimusele, milliseks kujuneb hind nüüd, Tanvell ei vastanud.

Kalevi Veekeskus OÜ-s oli juuni lõpu seisuga 153 töötajat. Selle omanikud on Grenster OÜ kaudu Jaan Manitski ning MTÜ Eesti Spordiselts Kalev.

Eelmisel aastal oli ettevõte müügitulu 5,2 miljonit eurot ning puhaskasum 413 672 eurot. Müügitulust üle kolmandiku andsid osaühingule hotellid, ligi veerand tuli spordirajatiste käitusest.

Kalev Spa remondi venimine seab ujumisklubid raskesse seisu, sest Eestis registreeritud 15 000 ujumise harrastajast 85 protsenti tegutseb Põhja-Eestis. Remondi ajal on Eesti ujujatel kasutada ainult üks 50-meetrine bassein, mis asub Tartus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: