Sundliitmise vastu on riigikohtusse pöördunud kümme valda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koeru pole sundliitmisega nõus.
Koeru pole sundliitmisega nõus. Autor/allikas: ERR

Seni sundliitmise vastu riigikohtusse pöördunud kaheksale vallale lisandusid neljapäeval veel Koeru ja Rakke vald Järvamaalt.

Koeru vald on vastu sundliitmisele ja tahab õigust vabatahtlikult liituda Rakke vallaga, misjärel tekkib 3700 elaniku ja ligi kuue miljoni euro suuruse eelarvega Piibe vald.

Eelmisel nädalal pöördusid riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse Tõstamaa vald Pärnumaal, Emmaste vald Hiiu maakonnas, Ida-Virumaa Illuka vald, Jõgevamaa Pala vald ning Tartumaa vallad Kambja ja Ülenurme.

Sel nädalal pöördus riigikohtusse Lasva vald, mis ei rahul sundliitmisega Orava valla, Vastseliina valla, Sõmerpalu valla ja Võru vallaga, misjärel tekkib üks suur Võru vald.

Samuit läks sel nädalal riigikohtusse Mikitamäe vald, mis pole rahul Meremäe valla, Värska valla ja Misso valla Luhamaa nulga muutumisega Setomaa vallaks.

Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumil on valdade põhiseaduslikkuse järelevalve taotluste lahendamiseks aega neli kuud, ütles riigikohtu pressiesindaja Merje Talvik ERR-ile.

Sundliitmise vaidlustused valimisi ei sega

15. oktoobril toimuvaid kohaliku omavalitsuse volikogu valimisi sundliitmise määruse vaidlustused ei sega.

Juhul, kui riigikohus peaks tegema lahendi pärast valimisi ja leidma, et sundliitmise määrused on põhiseadusega vastuolus, siis korraldatakse kohalikud valimised vaidlustatud piirkondades n-ö vanades piirides uuesti.

Samas on tõenäoline, et riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium teeb lahendi enne valimisi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: