Ühendus vaidlustab Harku järve äärse metsa raieload

Ühenduse poolt vaidlustatud metsaalad Harku järve ääres.
Ühenduse poolt vaidlustatud metsaalad Harku järve ääres. Autor/allikas: EMA

Ühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) esitab reedel keskkonnaametile Harku järve äärse metsa raielubasid vaidlustava pöördumise, kuna ühenduse hinnangul on amet lubasid väljastades puudulikult hinnanud Harku valla üldplaneeringus sätestatud raiepiiranguid.

"Üldplaneeringu järgi tuleb Harku järvest läänes asuvad metsad säilitada puutumatuna ja majandada neid lageraiest erinevate majandamisvõtetega, ometi on keskkonnaamet väljastanud kahele katastriüksusele pea nelja hektari ulatuses lageraielubasid," teatas ühendus.

EMA teatas, et nende päringule, miks on keskkonnaamet väljastanud lageraieload Harku järvest läänes asuvatele metsadele, vastas keskkonnaameti metsaosakonna metsanduse juhtivspetsialist Ivar Omler, et tema hinnangul on tegemist üldistatud põhimõttega, kuna puudub selgitus, millises ulatuses vahetult Harku järvest tuleb metsa majandada lageraietest erinevate majandamisvõtetega.

"Eeltoodust lähtuvalt ei ole keskkonnaameti hinnangul Harku valla üldplaneeringu sisu Harku järve läheduses kavandatavate lageraiete keelamiseks õiguspärane põhjendus ning keskkonnaametil puudub alus raiete keelamiseks,“ selgitas Omler ühenduse teatel.

Ühenduse hinnangul ei ole keskkonnaameti selgitus ammendav, sest Harku järvest läänes asuvad metsad, millele on praegusel hetkel keskkonnaameti poolt väljastatud valdavalt lageraieload, moodustavad ühtse pindalaga metsamassiivi.

Ühenduse hinnangul tuleb tellida täpsustavad uuringud. Praegusel hetkel on keskkonnaameti otsus vaieldav, sest üldplaneeringut on võimalik tõlgendada nii raiet lubavate otsuste kasuks kui kahjuks, teatas EMA.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: