Amet tõmbas Harku järve äärsele lageraiele pidurit

Ühenduse poolt vaidlustatud metsaalad Harku järve ääres.
Ühenduse poolt vaidlustatud metsaalad Harku järve ääres. Autor/allikas: EMA

Keskkonnaamet on peatanud Harku järve äärsetel kinnistutel lageraiet lubanud metsateatiste kehtivuse ning otsustab raie lubamise või mittelubamise pärast kohtumist kõigi asjaosalistega osapooltega.

Keskkonnaamet kutsus Harku järve ääres asuvate Merikanni, Mailase ja Viinapuu kinnistute raielubade küsimuse arutamiseks ja seisukohtade küsimiseks kokku kõik asjassepuutuvad osapooled ehk Harku vallavalitsuse, kinnistute omanike ning keskkonnaametile pöördumise saatnud kodanikeühenduse Eesti Metsa Abiks esindajad, edastas ameti pressiesindaja. Lisaks osaleb kokkusaamisel ka Harkujärve küla elanike esindaja.

Kohtumine toimub 15. augustil keskkonnaametis ning seejärel otsustab amet, kas lubada neil kinnistutel lageraiet või mitte.

Keskkonnaamet peatas juuli lõpus Harku järve äärsetel kinnistutel lageraiet lubanud metsateatiste kehtivuse Harku vallavalitsusega asjaolude täpsustamiseks. Harku järve äärsetele Merikanni, Mailase ja Viinapuu kinnistutele esitatud metsateatistega soovis metsaomanik teostada muuhulgas ka lageraieid. Keskkonnaamet tagastas metsateatised lubava otsusega, tuginedes otsuse tegemisel eelkõige metsaseadusele. Samas teatas kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks, et soovib raieload vaidlustada.

Harku vallavalitsus saatis keskkonnaametile kirja, kus palus lageraiet lubavate otsuste tühistamist, kuna metsateatistega haaratud kinnistud asuvad just sel alal, kus Harku valla üldplaneeringuga on lageraied keelatud. Uue täiendava ja täpsustava teabe valguses otsustas keskkonnaamet peatada osaliselt metsateatiste kehtivuse kuni 10. augustini selles osas, mis lubavad Harku järve äärsetel maaüksustel lageraieid. Otsus ei puuduta varasemalt samade metsateatistega lubatud harvendusraieid ja aegjärkset raiet.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: