Haigekassa nõukogu koguneb kahe nädala pärast juhikandidaate vaagima

Kuigi algselt oli haigekassa nõukogul kavas reedel arutada asutuse uue juhi valimise üle, otsustas nõukogu kandidaatide vaagimise lükata edasi kahe nädala võrra.

Kuivõrd nõukogu liige Toomas Tamsar, kes on tööandjate keskliidu juhataja, ei saanud reedel nõukogu koosolekul osaleda, siis otsustas nõukogu arutada haigekassa uue juhi valimise teemat kahe nädala pärast toimuval koosolekul.

"Valimiskomisjon hakkab vastavalt personaliotsingufirma Fontese hindamise tulemusena selgunud kandidaatidega paari nädala jooksul kohtuma ja järgmisel nõukogul seda küsimust ka käsitletakse," ütles nõukogu esimees ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

"Eesmärk on ikkagi septembri jooksul nõukogus otsused ära teha, et 1. oktoobril oleks uue mandaadiga juhatuse esimees olemas," lisas minister.

Algse info kohaselt plaanis haigekassa nõukogu käesoleval reedel kohtuda kolme sõelale jäänud haigekassa juhi kandidaadiga, mille hulgast oleks nõukogu septembris ühe ametisse kinnitanud.

Haigekassa otsib uut juhti, sest praeguse juhatuse esimehe Tanel Rossi viieaastane ametiaeg lõppeb 30. septembril. Konkursile laekus tähtajaks 11 avaldust.

Juhatuse esimehe konkurssi aitab korraldada personaliotsingufirma Fontes, mis viis läbi kandidaatide hindamisi ning tegi omapoolse ettepaneku kolmeliikmelisele valimiskomisjonile.

Komisjoni kuuluvad nõukogu esimees ja tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar ja ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: