Suri ajaloolane Helmut Piirimäe

Foto: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval suri 86 aasta vanuselt tunnustatud ajaloolane Helmut Piirimäe.

Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudist öeldi ERR-ile, et Piirimäe ärasaatmine toimub 26. augustil kell 12 Tartu Ülikooli aulas.

Piirimäe sündis 8. septembril 1930 Uue-Põltsamaa vallas Põltsamaa kihelkonnas. Ta lõpetas Tartu Ülikooli ajaloolasena 1955. aastal. Aasta hiljem alustas ta samas õppejõuna, 1977. aastal valiti Piirimäe üldajaloo professoriks. Oma viimase loengu pidas ta ülikoolis 2001. aastal.

Piirimäe on olnud õppejõud mitme põlvkonna ajaloolastele. Piirimäe teadustöö on keskendunud Baltikumi ja Skandinaaviamaade ajaloolistele sidemetele. Tema teaduslike huvide ring on olnud väga avar, ulatudes majandusajaloost kultuurilooni.

Erilise panuse on Piirimäe andnud rootsiaegse Tartu ülikooli ajaloo uurimisse. Paljuski tänu tema jõupingutustele hakati Nõukogude Liidus tunnustama Tartu ülikooli asutamisajana senise 1802. aasta asemel 1632. aastat.

Piirimäe oli Eesti Üliõpilaste Seltsi liige, Uppsala Ülikooli audoktor ning Õpetatud Eesti Seltsi auliige. Teda on tunnustatud Valgetähe III klassi teenetemärgiga (1998).

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: