Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnumaa külad võistlesid turvalise küla mängus

Foto: ERR

Pärnumaa 15 küla esindused osalesid Uduveres võistlusmängus "Turvaline küla", mille käigus tuli lahendada turvalisusega seotud ülesandeid. Eelmisel aastal sai mäng kodanikuühiskonna aasta teo tiitli.

Mängus tuli läbida terve rida kontrollpunkte, näiteks selline, kus muinastulede ööle sõitma hakanud seltskond on joonud tundmatut vedelikku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nemad peavad välja selgitama, mis on juhtunud, andma kohapeal abi, mida nad saavad teha ja mida nad julgevad teha, ja tegema kõne häirekeskusele," selgitas häirekeskuse ennetustöö ekspert Edvi Reiberg.

Ka Eesti Naabrivalve oli oma küsimustega kohal. "Uurime kogukonna valmisolekut panustamaks oma kodukoha turvalisusse. Kaelamurdvaid üritusi ei ole ja füüsilisi tegevusi tegema ei pea," kinnitas Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari.

Tõsisemaks läks olukord, kui tuli suitsusukeldumine. Õnneks oli tegemist ohutu suitsuga, aga kui ruumis ikka midagi ei näe, aga teatud esemed tuleb välja tuua, on päris raske. Kohtunikel oli abiks termokaamera.

"Meil on nüüd kasutusel termokaamerad, millega kiirendame inimese otsinguid suitsuses keskkonnas," ütles Pärnu-Jaagupi päästekomando päästja Marek Kaldmäe.

Mäng loodi lastele mõeldud "Aita end ja kaitse teist" eeskujul. Tänavu on teine aasta.

"Mulle kui korraldajale ja sel korral ise punktis osalejale väga-väga meeldib. Ma näen neid särasilmseid inimesi ja arvan, et see saab traditsiooniks," arvas Eesti Punase Risti Pärnumaa seltsi sekretär Hiie Lainela.

Mängu üks põnevamaid kontrollpunkte oli miiniväli. See tuli läbida, püüdes ära arvata, kas tegemist on ohutu eseme või millegagi, mis tõepoolest plahvatab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: