Kogenud tsiklijuhid saavad õiguse juhendada mopeedijuhte ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maanteeamet tegi majandusministeeriumile ettepaneku liiklusseaduse muutmiseks nii, et AM-kategooria luba tegevat mopeedijuhti võib juhendada isik, kellel on olnud A-kategooria ehk mootorratta juhiluba vähemalt viis aastat.

Õiguskantsler kirjutas juulis, et maanteeameti AM-kategooria mootorsõiduki juhiloa ja juhendaja tunnistuse taotlemise reeglid ei ole üheselt ja lihtsalt mõistetavad.

Õiguskantsleri poole pöördus A-kategooria juhiluba omav avaldaja, kes soovis maanteeameti e-teeninduses vormistada AM-kategooria mootorsõiduki juhi juhendaja tunnistust, kuid see ei õnnestunud.

Kuna avaldajal oli seaduse jõustumisel hetkel olemas A-kategooria juhiluba, on tal ka mopeedi juhtimisõigus. Õiguskantsler palus maanteeameti veebilehel olevaid juhiseid ning e-teenindust muuta nii, et seaduspärane juhendaja tunnistuse taotlemine oleks võimalik.

"Kui liiklusseaduse muudatus on jõustunud, siis maanteeametipoolne teenusearendus toimub väga kiiresti. Hetkel on e-teenuse arendus ootel," märkis maanteeamet.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: