Eften tuleb Tallinna börsile

Viljar Arakas
Viljar Arakas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

ERR-i andmeil toob ärikinnisvaraga tegelev investeerimisfond Eften Real Estate Fund III aktsiad Tallinna börsi põhinimekirja.

Väidetavalt võib Eften noteerimisprotsessiga alustada juba oktoobri lõpus ning avalikustab börsiplaanid ilmselt paari nädala pärast.

Fondivalitseja Eften Capitali juht Viljar Arakas ei soovinud neid väiteid kommenteerida.

"Nagu Eftenil tavaks, me ei saa rääkida tulevikus tekkida võivatest olukordadest, vaid me saame oma tegemistest rääkida post factum (pärast toimumist)," ütles Arakas.

"Seetõttu ei saa me oma konkreetseid arenguplaane kommenteerida. See ei puuduta ainult seda küsimust, vaid ka näiteks konkreetseid kinnisvaratehinguid."

Tallinna börsi põhinimekirjaga liitus viimati LHV, kes tõi aktsiad börsile möödunud aasta mais. Enne seda täienes börsi põhinimekiri viimati aastal 2010, kui sellega liitus toiduainetööstus Premia.

Eften Real Estate Fund III AS asutati üle-eelmisel aastal ning on suunatud peamiselt jaeinvestoritele, investeerides Balti riikide ärikinnisvarasse.

Fondi varade maht oli märtsi lõpu seisuga kokku 76,3 miljonit eurot, millest omakapital moodustas 29,9 miljonit eurot.

Kevadel viis Eften Real Estate Fund III läbi fondi kolmanda avaliku aktsiaemissiooni, mille käigus kaasati 6,3 miljonit eurot.

Kaasatud raha eest ostis fond Hortese aianduskeskuse Tallinnas ning lisaks investeeris ka Laagri Selveri arendusse.

Fondi kahe esimese emissiooni käigus kaasatud kapitali investeeris fond muu hulgas Šiauliai linna südames asuvasse Saules Miestas kaubanduskeskusesse, Vilniuses asuvasse Ulonu ärimajja ja Laisves 3 büroohoonesse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: