Riigikohus arutab patsiendi surmas süüdi mõistetud arsti kriminaalasja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Arstid ja õed.
Arstid ja õed. Autor/allikas: Küllike Rooväli/Postimees/Scanpix

Riigikohus võttis neljapäeval arutusele kriminaalasja, milles Ida-Viru keskhaiglas töötanud arst tunnistati süüdi ettevaatamatusest patsiendi surma põhjustamises.

 

Igor Gorjatšjovi (44) süüdimõistmise vaidlustas riigikohtus tema kaitsja vandeadvokaat Jüri Leppik.

Kaitsja taotleb Gorjatšjovi süüdimõistmise tühistamist ja tema õigeks mõistmist.

Mullu detsembris karistas Viru maakohus Gorjatšjovi oma tegevusetusega ettevaatamatusest patsiendi surma põhjustamise eest tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega kaheaastase katseajaga.

Ühtlasi mõistis kohus Gorjatšjovilt kannatanute tsiviilhagi katteks välja pisut üle 14 500 euro.

Prokurör Olga Dorogan taotles mehele mõnevõrra pikemat tingimisi vangistust ning temalt arstina töötamise õiguse ära võtmist. Samuti leidis prokurör, et kohus peaks rahuldama tema vastu esitatud tsiviilhagi ehk mõistma Gorjatšjovilt välja ligi 50 000 eurot.

Tänavu 22. märtsil jättis Tartu ringkonnakohus maakohtu otsuse muutmata.

Süüdistuse jägi oli Gorjatšjov 2012. aasta 24. novembri õhtul Ida-Viru keskhaigla EMO-s valves, kui sinna toodi Sillamäelt 42-aastane Valeri, kellel kiirabibrigaad tuvastas madala vererõhu, kahvatu jume ja muud haigussümptomid ning mees oli ka korraks kaotanud teadvuse. Mees kaebas kõhuvalu üle.

Umbes 12 tundi hiljem, 25. novembri varahommikul tuli samal brigaadil sõita jälle Sillamäele samasse majja, kus nad leidsid eest taas voodil lebava Valeri ning selgus, et EMO-s valves olnud arst Gorjatšjov oli eelmisel õhtul haiglasse toodud patsiendi kodusele ravile saatnud diagnoosiga soolenakkus.

Kuna mehe seisund oli väga raske, siis toimetas kiirabibrigaad ta uuesti haiglasse ning kuigi talle tehti seal operatsioon, siis tema elu päästa enam ei õnnestunud.

Pärast mehe surma andsid lähedased juhtumi tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjonile, kus tuvastati, et tegemist oli arsti veaga ning käivitati kriminaaluurimine, mis viis arsti kohtu ette.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: