Korvpallilegendid jätsid EPA võimlaga lõplikult hüvasti

Foto: ERR

Tartu Maarja kirikusse kogunesid Eesti korvpallilegendid, et selle ruumides 50 aastat tegutsenud EPA võimlaga lõplikult hüvasti jätta. Juba paari aasta pärast hakkab hoones taas kirik tööle.

Tartu Maarja kiriku spordisaalis ehk kunagises EPA võimlas mängiti põhiliselt korvpalli. Seal on Tartu Kalevi esindusmeeskonnas palehigis trenni teinud ja võistelnud näiteks Eesti korvpalliliidu president Jaak Salumets ja endised korvpallurid Priit Tomson ja Anatoli Krikun. Täna pidasid nad Tartu Ülikooli Rocki esinduse vastu vabaviskevõistluse ja meenutasid olnut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin oli väga hea õhkkond, oli sporti, sai sporti teha ja nalja teha ja rääkida ja kohtuda inimestega. Ja nagu vanasti ütlesid vana-kreeklased, et kõik teed viivad Rooma, aga meil Tartus oli niimoodi, et kõik teed viisid siia, EPPA," rääkis Krikun.

¤W2 60 ]] C2.5 G 0 [[
JAAK SALUMETS
Eesti korvpalliliidu president
"Seal üleval oli kunagi üks kell ja unikaalne mees oli siin komandant Viktor Laats. See kell käis täpselt Viktor Laatsi käskude järgi selles mõttes, et nii nagu vaja oli, kas kiiremini, aeglasemini, kord seisis. See on kõige huvitavam, kuidas siis reguleeriti mänguaega ja niisuguseid asju vastavalt Tartu meeskonna resultaadile," meenutas Salumets.

Peagi algab kirikuhoones remont ja spordisaali asemele kerkib kirikusaal. Tartu Maarja koguduse sõnul on kirikus ruumi laulukooridele, näitustele ja huviringidele.

"Lisaks suurele krikusaalile on siia projekteeritud ka väiksemaid kogunemiskohti ja lisaks ka rendipinnad," ütles Tartu Maarja koguduse juhatuse liige Lea Saar.

Kirikuhoone valmib hiljemalt 2019. aastaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: