Suri ajaloolane Vahur Made ({{commentsTotal}})

Vahur Made.
Vahur Made.

Pärast rasket haigust suri pühapäeva hommikul 46 aasta vanuselt ajaloolane ja diplomaatide kooli kauaaegne asedirektor Vahur Made.

Vahur Made sündis 11. juulil 1971, lõpetas Jakob Westholmi Gümnaasiumi ehk endise Tallinna 22. Keskkooli kuldmedaliga ning 1994. aastal Tartu ülikooli ajaloo-osakonna cum laude.

Made kaitses 27-aastasena 1999. aastal Tartu ülikoolis ajaloodoktori väitekirja teemal "Eesti ja Rahvasteliit".

Made töötas 90-ndatel aastatel ajakirjanikuna ajalehtedes Postimees ja Äripäev ning oli pikaajaline autor ERR-is. Ta oli aastail 1998–1999 Eesti Kõrgema Kommertskooli kaasprofessor. 1996–2001 oli ta Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloolektor ning alates 2005. aastast filosoofiateaduskonna ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent.

Made tegutses Kodanike Komiteede liikumises ning oli Eesti Kongressi liige. Ta oli alates 1998. aastast Eesti Akadeemilise Ajalooseltsi liige ja kuulus alates aastast 2000 Inglismaa ülikoolide Euroopa uuringute assotsiatsiooni liikmeskonda.

Made oli Eesti Euroopa Ühenduse Uuringute Assotsiatsiooni asepresident ja Eesti NATO assotsiatsiooni nõukogu liige. Alates 2003. aastast kuulus ta Eesti Diplomaatide Kooli ametliku esindajana Euroopa Poliitiliste Uuringute konsortsiumi liikmeskonda. Made oli Eesti idapartnerluskeskuse esimene tegevjuht.

Made osales teaduslike ettekannetega rahvusvahelistel konverentsidel Londonis, Riias, Birminghamis, Budapestis, Belfastis, Bordeaux’s, New Yorgis, Stockholmis, Reykjavikis, Kiievis, Thbilisis ja mujal.

Made põhiline uurimisvaldkond oli Euroopa Liit ning Euroopa integratsioon, Euroopa Liidu naabruspoliitika, Eesti välispoliitika ajalugu, Läänemere regiooni julgeoleku arengu küsimused, Balti riikide osalemine ja roll rahvusvahelistes organisatsioonides ning Balti riikide temaatika rahvusvahelistes suhetes külma sõja perioodil.

Vahur Made jäävad leinama abikaasa Annika, pojad Morten, Rasmus ja Kaspar ning vanemad Reet ja Tiit Made.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: