Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei võttis jõuga kinni Tallinna "taksomaffia" kümmekond liiget

Kriminaalpolitsei pidas läinud nädalavahetusel Tallinnas kinni nn taksomaffia üheksa liiget: mehi kahtlustatakse linna omavolilises piirkondadeks jagamises ja teiste taksojuhtide takistamises seal kliente teenindamast.

Prokuratuur kahtlustab kolme meest kuritegelikku ühendusse kuulumises ning kohtu loal on nemad eeluurimise ajaks vahi alla võetud, vahendasid "Pealtnägija" ja "Aktuaalne kaamera".

Haarang toimus läinud laupäeval Tallinna sadamas. Politsei piiras sisse kaks taksomaffia liiget ja võttis nad jõuga kinni.

Nädalavahetuse jooksul korraldas politsei veel mitmeid haaranguid, mille käigus pidas kokku kinni üheksa inimest - ettevõtjad ja nende heaks töötanud taksojuhid, kes tegutsesid Tallinna sadamas ja vanalinnas.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütles, et maffiajõuk oli Tallinnas mingid teatud piirkonnad justkui maksustanud omavoliliselt.

"Nad andsid teada teistele taksojuhtidele, et see piirkond kuulub neile, ning kui keegi soovis siis seal ka parkida ja klienti peale võtta, siis nad sekkusid," selgitas Tambre.

Kahtlustatavate seas on nii erinevate kriminaalkuritegude eest karistatuid kui ka tõsiseid liiklusrikkujaid. Taksoteenust osutasid nad korrektsete lubade alt, aga hinnad olid sageli kordades kõrgemad ja karistamatuse tunne suur.

Üheksale mehele on esitatud kahtlustus konkurentsi kuriteos ja neist kolm meest on vahi all, sest nemad olid selle maffia ninamehed.

Politsei alustas menetlust juba 2015. aastal ja info kogumiseks on kasutatud nii ajakirjanduses esitatud materjale kui ka erinevaid laekunud vihjeid.

Alanud protsess on politsei esindaja hinnangul pikk samm selleks, et taksomaffia Tallinnast välja juurida.

Politsei julgustab ka asjaosalisi ise nende poole pöörduma ja ülestunnistusi andma, öeldes, et see võib saada hiljem süüd kergendavaks asjaoluks.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Pealtnägija", "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: