Riia siluetti kaunistab nüüd hiiglaslik riigilipp ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riia siluett on muutunud, sest seda kaunistab nüüd 60 meetri kõrguses mastis lehviv hiigelsuur riigilipp Daugava ääres.

Kolmapäeval avatud lipumast on ainulaadne nii idee kui ka tehnilise teostuse poolest. Läti läheneva 100. aastapäeva puhul paigaldatakse tavatult suuri riigilippe ka teistesse keskustesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Idee riigilippu sel moel väärtustada tekkis Läti lipu nimelisse ühendusse koondunud erinevate eluvaldkondade inimestel, raha keeruliseks ehituseks saadi kokku annetuste toel.

Koht on väga sobiv - otse Riia keskel lätlaste saatusejõe Daugava ääres AB nime kandval tammil. Lipumasti kõrgus on 60 meetrit ja lipu enda mõõtmed 20x10 meetrit.

"Soovime austada lippu mitu ainult erilistel pidupäevadel, vaid iga päev. See on Balti riikides ainus selline projekt, mis on ellu viidud," rääkis ühenduse Läti lipp esimees Rihards Kols.

Pidulikul avamisel laulis Riia poistekoor, kohal olid ekspresidendid. Meenutati, mille poolest Läti lipp on kogu maailmas ainulaadne.

"Läti lipu tumepunane toon on eriline. Oleme harjunud seda kutsuma läti punaseks. Sarnast kogu maailmas kusagil mujal pole," tõdes seimi esimees Inara Murniece.

Riia linnapea Nils Ušakovs kutsus kõiki, kes kasutavad Riia siluetti, kujutama seda nüüd koos Läti suure lipuga.

Juba on tavapärasest suuremad lipud lehvimas teisteski Läti keskustes, Eestile lähim asub Valkas. Riigi juubelini püstitatakse massiivseid lipumaste paljudesse kohtadesse veel.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: