Kohus: maanteeamet peab Eesti Bussi liinitaotlused uuesti läbi vaatama ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna halduskohus rahuldas Eesti Buss OÜ kaebuse ja kohustas maanteeametit uuesti läbi vaatama bussifirma esitatud liinitaotlused.

Eesti Buss esitas maanteeametile 6. veebruaril avalduse liinilubade andmiseks ekspress kaugbussiliinide Tallinna-Tartu ja Tartu-Tallinna teenindamiseks.

Maanteeamet keeldus 21. aprillil Eesti Bussile riigisise kaugbussiliini loa andmisest, sest liiniloa andmine seaks sõitjate jaoks ohtu olulise olemasoleva veoteenuse kestliku osutamise.

Samuti poleks liiniloa andmine maanteeameti hinnangul kooskõlas ühistranspordiseaduse eesmärkidega, arvestatuna kogumis veoteenuse stabiilsust ja kättesaadavust, sõitjate ohutust ja sõidumugavusi.

Kohus leidis, et maanteeameti otsus on õigusvastane ning kuulub tühistamisele, lisaks mõistis kohus maanteeametilt Eesti Buss OÜ kasuks välja menetluskulud.

"Maanteeamet ei ole otsustanud, kas kaebab edasi. Kohtuotsust me seni kommenteerida ei saa, kuni see on jõustunud," ütles maanteeameti õigusosakonna juhataja Kristo-Taavi Ruus.

Otsus ei ole jõustunud ja apellatsiooni võib esitada hiljemalt 11. novembril.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: