Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna võimuliidu sünd takerdus Kõlvarti soovi taha saada volikogu juhiks

{{1508996940000 | amCalendar}}
Ainar Ruussaar usutleb Mihhail Kõlvartit
Ainar Ruussaar usutleb Mihhail Kõlvartit Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

ERR-ile teadaolevalt jäi Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon Tallinnas sündimata vaidluste tõttu volikogu esimehe tooli pärast, mida sotsid endale nõudsid, aga mida Keskerakond tahab anda seekordsete valimiste suurima häältesaagi korjanud Mihhail Kõlvartile.

Sotsiaaldemokraadid soovisid üsna resoluutselt endale Tallinna volikogu esimehe kohta ja konkreetselt pidi selle saama endine kohtunik Helve Särgava. Keskerakond oli aga nõus sotsiaaldemokraatidele loovutama pealinnas volikogu aseesimehe koha, kaks abilinnapea kohta ning ka kaks linnaosa vanema kohta.

ERR-i uudisteportaalile teadaolevalt soovib Keskerakond tuua volikogu esimehe kohale Mihhail Kõlvarti, kes kogus seekordsetel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Tallinnas Lasnamäel 24 668 valija toetuse. Varasemas volikogus oli selles ametis Kalev Kallo, kes on end selgelt positsioneerinud Edgar Savisaare leeri esindajana.

Samas polnud ka Keskerakonnas üksmeelt sotsiaaldemokraatide koalitsioonist väljajäämise kohta, kuid peale jäid ainuvalitsemise toetajad.

Korb: ameteid pole jõutud arutada

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb seevastu väidab, et koalitsiooni loomine ei takerdanud ühegi keskerakondlase soovi taha saada linnavolikogu esimeheks, sest positsioone linnavolikogus ega linnavalitsus pole Keskerakond jõudnud veel arutada.

Korb selgitas pressiteates, et Keskerakond pole jõudnud arutada ega kinnitada linnavolikogu esimehe kandidaati ega linnavalitsuse koosseisu, sest eesmärgid on olnud teised.

„Meie esmane soov oli pidada erakondadega konsultatsioone ning jätkata võimalusel sealt koalitsiooniläbirääkimistega. Tallinna nõukogu otsustas eile, et sotsiaaldemokraatlikus erakonnas, aga ka Keskerakonnas pole tugeva linnavalitsuse moodustamiseks piisavalt tahet,“ rääkis Korb

Korb tõdes, et kui sotsiaaldemokraadid on esitanud meedia kaudu enda nägemuse kohtade jaotuse kohta, on see nende siseküsimus, sest läbirääkimisteni ei jõutud. Keskerakond otsustab enda kandidaadid linnavolikogusse ja muudesse ametitesse lähiajal ning kandidaadid kinnitatakse Tallinna nõukogus.

Ta lisas, et väärikaid kandidaate on Keskerakonnal mitmeid ning ükski võimalus pole loomulikult välistatud, kuid hetkel on kindel vaid linnapeakandidaat, kelleks on Taavi Aas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: