Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: staabi- ja sidepataljon tähistas aastapäeva piduliku jalutuskäiguga

Esmaspäeval tähistas staabi- ja sidepataljon väeosa aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde, et mälestada Teises maailmasõjas langenud sideväelasi.

Hommikul kell kümme rivistusid staabi- ja sidepataljoni riviplatsil Filtri teel pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased ja õpetajad. Ligi 150 inimest liigub rongkäigus Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Kooli juures pidasid kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esines kooli laulukoor.

Rongkäik liikus mööda Filtri teed, Odra tänavat, Tartu maanteed ja Kreutzwaldi tänavat Raua tänavale Tallinna 21. kooli esisele platsile. Pärast pidulikku kogunemist liikus rongkäik sama marsruuti pidi tagasi Filtri teele.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljon loodi 21. novembril 1918 ning taasloodi 29. oktoobril 1993. Traditsiooniliselt tähistab pataljon oma taasloomise aastapäeva jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ning loomise aastapäeva erinevate üritustega novembri lõpupoole.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: