Tallinna botaanikaaia direktoriks saab Urve Sinijärv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urve Sinijärv abikaasaga
Urve Sinijärv abikaasaga Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Tallinna botaanikaaia direktori koha saab avaliku konkursi tulemusel Urve Sinijärv, tema kinnitab ametisse viieks aastaks Tallinna linnavalitsus kolmapäeval.

 

Konkursil osales 10 kandidaati, kellest neli tunnistas teadusnõukogu kvalifikatsioonikomisjon direktori ametikohale vastavaks ning kutsuti vestlusvooru.

Pärast vestluste läbiviimist valis teadusnõukogu salajase hääletamise teel häälteenamusega botaanikaaia direktori ametikohale sobivaks kandidaadiks Urve Sinijärve.

Urve Sinijärv on lõpetanud Tallinna kunstiülikooli arhitektuuri erialal, on omandanud Eesti põllumajandusülikoolis magistrikraadi maastikuarhitektuuri erialal ning doktorikraadi Eesti kunstiakadeemias muinsuskaitse ja restaureerimise erialal.

Urve Sinijärvel on pikaajaline töökogemus keskkonnaministeeriumis looduskaitse valdkonnas. Aastast 2016 töötab ta teadusprorektorina Eesti kunstiakadeemias.

Tööalaselt on ta koostajana ja kaasautorina välja andnud mitmeid teaduslikke publikatsioone seoses maastikuarhitektuuri, parkide restaureerimise ning kultuuri- ja looduspärandi temaatikaga.

Senise Tallinna botaanikaaia direktori Karmen Kähriga lõpetati töösuhe Tallinna linnavalitsuse 21. juuni korralduse alusel poolte kokkuleppel.

Botaanikaaed on Tallinna keskkonnaameti hallatav asutus, mida juhib direktor, kelle kinnitab kuni viieks aastaks Tallinna õigusaktidega kehtestatud korras ametisse ja vabastab ametist linnavalitsus linnapea ettepanekul.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: