Filmiinstituudi juhiks pürib kaks inimest, üks neist on senine juht ({{commentsTotal}})

Eesti Filmi Instituudi juhatuse liige Edith Sepp
Eesti Filmi Instituudi juhatuse liige Edith Sepp Autor/allikas: ERR

Sihtasutuse Eesti Filmi Instituut juhatuse liikme kohale laekus kaks avaldust, kellest ERR-i andmetel on üks instituudi senine juht Edith Sepp.

"Eesti Filmi Instituudi juhatuse (EFI) liikme konkursile laekus kaks avaldust. EFI nõukogu viib läbi dokumendivooru 8. novembril ning vestlusvooru 22. novembril. Kas ka vestlusvooru tulemusel jõutakse otsuseni, see selgub 22. novembril," teatas ERR-ile EFI büroojuht Birgit Pohlak.

ERR-i andmetel on üks kandidaat EFI tänane juht Edith Sepp, kes ei tahtnud oma kandideerimist otse kinnitada ega ka ümber lükata.

EFI juhatuse liikme ülesanne on sihtasutuse igapäevane juhtimine ja esindamine, ta vastutab põhikirja ja tegevuskava eesmärkide täitmise ning asutuse finantstegevuse eest.

EFI senise juhi Edith Sepa tähtajaline leping lõpeb 2018. aasta märtsis. EFI juhi ametiaeg on viis aastat.

EFI juhatuse likme valib EFI nõukogu, kaasates nõuandvalt kaks filmivaldkonna esindajat. EFI nõukogusse kuuluvad Paavo Nõgene (nõukogu esimees), Hagi Shein, Rein Oja, Aivo Vaske, Mati Kaalep, Lauri Kärk ja Valter Uusberg. Filmivaldkonna esindajad valikukomisjonis on Andrus Raudsalu ja Martti Helde.

Toimetaja: Urmet KookHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: