Patsiendi surmas süüdistatava medõe protsess jätkub kohtuvaidlusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taimseid toidulisandeid tuleb aktiivse vähiravi ajal tarbida ettevaatlikult ja teadlikult.
Taimseid toidulisandeid tuleb aktiivse vähiravi ajal tarbida ettevaatlikult ja teadlikult. Autor/allikas: Andres Tennus

Harju maakohus lõpetas teisipäeval vale vereülekandega patsiendi surmas süüdistatava medõe kriminaalasja kohtulike tõedite uurimise ja jätkab protsessi neljapäeval kohtuvaidlusega.

Kriminaalasja materjalide kohaselt tegi meditsiiniõde Nadežda 4. veebruaril vastavalt arsti ettekirjutusele patsiendile vereülekande, kuid kandis patsiendile ekslikult veeni teisele patsiendile mõeldud verekomponente.

Vale vereülekande tõttu patsient suri.

"Mõlemad patsiendid asusid ühes palatis ja ühele patsientidest oli arsti poolt näidustatud vereülekande tegemine süüdistatava poolt. Veenisisese ülekandega alustades suundus õde kõrvalvoodis oleva patsiendi juurde, kontrollimata patsiendi nime ja verekotil oleva nime vastavust," märkis prokurör Anneli Lumiste.

"Prokuratuur on seisukohal, et oma hoolsusetu käitumisega ja nimelt sellega, et meditsiiniõde ei kontrollinud vereülekannet alustades ja seda tehes, et kannab verekomponente üle valele patsiendile, põhjustas ta ettevaatamatusest patsiendi surma," ütles Lumiste.

Karistusseadustik näeb sellise kuriteo eest ette kuni kolmeaastase vangistuse.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: