Tallink Silja laevadel töötanud artistid kurdavad maksmata tasu pärast

Tallinnk Silja Europa
Tallinnk Silja Europa Autor/allikas: wikipedia

Rootsi ajalehe Dagens Nyheter kirjutab, et vähemalt 70 meelelahutustöötajat, kes on tegutsenud Tallink Silja laevadel, pole saanud laevafirmalt kokku lepitud tasu. Tegemist on esinejate ja lavatöölistega, kes töötasid laevadel Rootsi allhankija kaudu, ning Tallink Silja teatas, et nemad pole probleemist varem teadlikud olnud.

Ajalehe väitel on ainuüksi 2016. aasta eest jäänud töötajatel saamata umbes 195 000 eurot, vahendas Yle.

Allhankijaks oli Event Cruises nime kandev firma, mille juhtkonnal on Dagens Nyheteri andmetel olnud ka varem pankrotte ja muid probleeme.

Koostöö allhankija ja Tallink Silja vahel kestis käesoleva aasta aprillini. Rootsi ajalehe andmetel oli Tallink Silja juhtkond saanud kaebusi maksmata töötasu teemal aga juba aastal 2013.

Tallink Silja Rootsi-poolne tegevjuht Marcus Risberg aga rõhutas, et laevafirma ei teadnud töötasusid puudutavast probleemist enne käesolevat aastat.

"Tallink Siljal on juhtunu pärast kahju. Koostöö Event Cruises'iga lõppes kohe, kui asi välja tuli. Loomulikult ei saa me võtta vastutust teise ettevõtte tegevuse eest," rääkis Risberg Dagens Nyheterile.

Event Cruises teemat ajalehele kommenteerida ei soovinud.

Soome ja Rootsi vahelise laevaliiklusega tegeleva Tallink Silja omanikuks on Eesti laevanduskontsern Tallink Grupp.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: