Metskitsede arvukus Viljandimaal on kasvanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Ulukite ajuloendus näitas, et vähemalt Viljandimaal on metskitsede arvukus kasvanud.

Ulukite ajuloendus tähendab sellel metsasihil seisvatele loendajatele üht lõputut ootamist. Kirja lähevad nii need loomad, keda ajajad metsas näevad, kui ka need, kes seda metsasihti ületavad.

Kõigi üllatuseks astub kõige esimesena metsast välja karu, kes viimasel hetkel otsustab metsasihti mitte ületada ja pöörab metsa tagasi. Aga teed ületavaid kitsi, üksi ja paarikaupa, satub kaamera ette ridamisi.

"Näiteks mõned aastad tagasi pärast neid raskeid talvi me saime kogu nende aju tükkide pealt ühe metskitse. Praegu oleme juba kahest tükist saanud vähemalt 15. Aga tundub praegu, et metskitsede arvukus on jätkuvalt tõusnud," ütles keskkonnaagentuuri eluslooduse seire osakonna peaspetsialist Peep Männil.

Lisaks kitsedele ja karule said kirja ka laanepüüd, üks metsise kukk ja valge jänes. Metssigu aga ei nähtudki.

"Aga muidugi on katk üle käinud ja ega siin metssea arvukus on väga väike. Ühe koha peal oli tuhnimist näha tee ääres aga, ega siin metssea nägemise suurt lootust ei ole jah. Võib-olla karu võib isegi enne näha," sõnas Männil.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: