Riigikohus saatis naise tapmise süüasja ringkonnakohtule uueks arutamiseks ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Riigikohtu kriminaalkolleegium saatis naise tapmise ja tema poja tapmiskatses süüdistatavate kriminaalasja Tallinna ringkonnakohtule uueks arutamiseks.

 

Riigikohus leidis, et ringkonnakohus ei olnud oma otsust piisavalt põhjendanud ning seeõttu peab kriminaalasja saatma sinna uueks arutamiseks uues kohtukoosseisus.

Põhja ringkonnaprokurör Anneli Lumiste taotles riigikohtult 2015. aasta suvel Tallinnas armukadedusest tekkinud tülis naise tapnud ning tema poega mõrvata üritanud Jana Oja ja Toomas Sultsi süüasja uut arutamist Tallinna ringkonnakohtus.

Eelmise aasta juulis tunnistas Harju maakohus Oja ja Sultsi süüdi tapmises ja mõrvakatses ning karistas neid 15-aastase vangistusega.

Mullu novembris tühistas ringkonnakohus maakohtu otsuse mõistetud karistuste ja menetluskulude osas osaliselt. Uue otsusega sai Oja 14 aasta ja viie kuu pikkuse vangistuse ning Sults 15-aastase vangistuse.

Prokuröri hinnangul tuleb Oja ja Sultsi süü naise tapmises hinnata ümber mõrvaks ning karistada Oja 18 aasta ja viie kuu pikkuse ning Sultsi 16-aastase vangistusega.

Süüdistus

Süüdistuse järgi läksid Oja ja Sults 2015. aasta 24. juunil Tallinnas Energia tänaval asuvasse korterisse klaarima oma tuttava naisega armukadedusest tekkinud tüli. Oja arvates oli naine armusuhtes tema mehega.

Tüli käigus lõi Oja naist ning kägistas teda ning samal ajal ulatas Sults Ojale kägistamiseks ja lämmatamiseks vajalikke asju ja takistas samas korteris olnud kannatanu pojal abi kutsuda.

Pärast naise tapmist eemaldas Sults korterist suitsuanduri ning süütas ohvri all olnud lina põlema.

Seejärel ässitas Oja süüdistuse järgi Sultsi kuriteo varjamiseks tapma ka ohvri poega ning andis talle selleks noa, kuid pojal õnnestus end kaitsta ja korterist põgeneda.

Politsei võttis Oja ja Sultsi kaks päeva pärast kuritegu kinni ning prokuröri taotlusel ja kohtu loal nad vahistati.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: