Galerii: Reaali Poiss sai 90-aastaseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Esmaspäeval tähistati Tallinna Reaalkooli juures 90 aasta möödumist Eesti Vabadussõjas hukkunud Tallinna kooliõpilaste ja õpetajate mälestusmärgi, nn Reaali Poisi avamisest.

Mälestusüritusest võtsid osa kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, koolide ja skautide esindused ning Läti, Rootsi, Soome, USA, Ühendkuningriigi ja Taani esindajad Eestis. Need kuus riiki toetasid Eestit Vabadussõjas ning just seetõttu olid nende riikide suursaadikud kutsutud ka tseremooniale.

Vabadussõjas langenud kooliõpilaste mälestusmärgina tuntud Ferdi Sannamehe skulptuur Reaali Poiss on saanud üheks Eesti tuntumaks Vabadussõja mälestusmärgiks. 1927. aasta sügisel õnnistas riigivanem Jaan Teemanti juuresolekul õppursõduri ausamba peapiiskop Jakob Kukk ning Tallinnas jäi mälestusmärk paljudeks aastateks ka Vabadussõja monumendiks.

1940. aasta 23. septembril võttis nõukogude võim kuju maha, aga ei hävitanud seda ning 28. augustil 1941 õnnestus Reaalkooli noortel kuju oma kohale tagasi tuua. Taasiseseisvunud Eestis taastati mälestussammas esialgsel kujul 1993. aastal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: