EL-i retseptiravimid saavad spetsiaalse turvamärgise ({{commentsTotal}})

Sarnaselt kogu e-kaubanduse võidukäiguga kogub tuure ka ravimite tellimine internetist ning järjest sagenevad juhtumid, kus toll konfiskeerib ebaseaduslikke ravimeid.

Patsientide tervise kaitseks ja võltsravimite turu vähendamiseks varustatakse 2019. aasta veebruarist kõik Euroopa Liidus toodetud retseptiravimid spetsiaalse turvamärgistusega.

Sel aastal on maksu- ja tolliamet konfiskeerinud 350 juhul suurtes kogustes ehk kaugmüügiks mõeldud ravimeid. Psühhotroopseid ravimeid on avastatud 60 ja steroide 20 korral.

Konfiskeeritud saadetised on teele pandud nii Euroopa Liidust kui ka nn kolmandatest riikidest, eriti paistab silma India.

Maailma tervishoiuorganisatsiooni andmetel on kogunisti 50 protsent ebaseaduslikes internetiapteekides müüdavatest ravimitest hoopis võltsingud.

Alates 2019. aasta veebruarist varustavad kõik Euroopa Liidu farmaatsiatehased oma retseptiravimid spetsiaalse turvamärgisega.

Ravimite Ehtsuse SA juhataja Raul Mitt selgitas, et kui ravim suunatakse müüki, siis see märgis aktiveeritakse Euroopa ühtses infosüsteemis.

"Ja edaspidi igas vahepunktis, kui see ravim liigub hulgimüüjani või sealt edasi apteeki, on võimalik jälgida tema teekonda. Ning kui ravim ostetakse apteegist, siis see märgis deaktiveeritakse," lisas ta.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: